“Birlikte Üretip, Birlikte Çoğalacağız” | Güney Gazetesi Mersin

“Birlikte Üretip, Birlikte Çoğalacağız”

Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MTSO) düzenlenen Kadın Kooperatifleri Buluşması’na katıldı. Kooperatiflerin sorunları ve çözüm yollarının konuşulduğu buluşmada Seçer, “Bu tür toplantılar hem bizi bir araya getiriyor hem de yeni fikirler edinmemizi, güçlenmemizi sağlıyor” dedi.

“Birlikte Üretip, Birlikte Çoğalacağız”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mersin Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen Kadın Kooperatifleri Buluşması’nda kooperatiflerin sorunları ve çözüm yolları masaya yatırıldı. Mersin’deki kadın kooperatiflerinin yer aldığı buluşmaya Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer de katıldı.  Moderatörlüğünü, TOBB Mersin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayla Harp ile MTSO Meclis Üyesi Ahmet Akın’ın yürüttüğü buluşmada, Mersin Barosu’ndan Avukat Tevfik İçel ve Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden Prof. Dr. Erkan Aktaş da konuk olarak yer aldı. Buluşmada; kadın kooperatifleri temsilcileri çalışmalarını anlatarak karşılaştıkları sorunları dile getirdiler.

 

HER KONUDA HEPİMİZ BİRLİKTE HAREKET ETMEYE HAZIRIZ”

 

Mersinden Kadın Kooperatifi’nin nasıl kurulduğu hakkında da bilgi veren Meral Seçer, “Kooperatifleri kurmak çok kolay, bu kooperatiflerin sürdürülebilir olmasını sağlamak ise o kadar kolay bir konu değil. Kooperatiflerin sürdürülebilir olması için, daha kurumsal olması gerekiyor. Çok sayıda kooperatif kurulmasını çok marifet olarak görmüyorum” diye konuştu.

Kooperatifleşmede insanların bir araya gelip, fikirlerini, emeklerini ve sermayelerini birleştirdiklerinden bahseden Seçer, “Burası sadece ticari faaliyet yapılan bir yer değil, bir sosyalleşmenin olduğu, ayriyeten gönüllülükle götürülmesi gereken yerler” diye konuştu. Meral Seçer, “Hepinizin gerçekten çok güzel şeyler yapacağınıza inanıyorum. Çünkü inançla ve gönüllülükle çalışıyorsunuz. Her konuda hepimiz birlikte hareket etmeye hazırız. Bizim kooperatifin bir sloganı var; ‘Birlikte Üretip, Birlikte Çoğalacağız’ diyorum” dedi.  (Haber Merkezi)