“Kazanan birlik ve beraberliğimiz olacak” | Güney Gazetesi Mersin

“Kazanan birlik ve beraberliğimiz olacak”

Silifke Şehir Stadında 49. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali kapsamında düzenlenen okullar arası festival kupası futbol turnuvası Ertan Cüceloğlu Anadolu Lisesi ve Prof. Dr. Durmuş Tezcan Lisesi arasında yapılan karşılaşmayla start aldı.

“Kazanan birlik ve beraberliğimiz olacak”

Turnuvanın başlama düdüğünü maçın orta hakemi olarak görev alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin yaparken, maçın başlama vuruşunu da Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok yaptı.

Düzenlenen törende konuşan Başkan Altunok, “Bu yıl 49.sunu 20-26 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali etkinlikleri içerisinde futbol turnuvası da yer almaktadır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte ortaklaşa düzenlediğimiz festival kupası futbol turnuvamıza ortaokul ve lise olmak üzere toplam 10 takım katılmaktadır. Dayanışma, kaynaşma, birlik ve beraberliğimizin arttırılması amacıyla düzenlediğimiz bu turnuvamızın centilmence, dostça ve kardeşçe geçecek güzel bir mücadele olacağını ümit ediyorum. İlçemizde 49 yıldır kutladığımız festivalde geleneksel hale getirdiğimiz sportif faaliyetlerimizin bir kolunu oluşturan ve bugün burada çalınacak ilk düdükle başlangıcını yapacağımız okullar arası futbol turnuvamızın sonunda kazanan yine birlik ve beraberliğimiz olacaktır. Coşkulu ve heyecanlı maçlar izleyeceğimiz festival kupası futbol turnuvamıza katılan takımlarımıza başarılar diliyorum. Turnuvamızın düzenlenmesinde emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Sezgin’e, Belediye Meclis Üyelerimiz Gürhan Dölek ve Durhasan Akarca’ya, hakemlerimize ve düzenleme komitemize, okul müdürlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diyerek turnuvanın başlama vuruşunu yaptı. (Haber Merkezi)