Müzikaller geçidi | Güney Gazetesi Mersin

Müzikaller geçidi

Mersin Üniversitesinin 30. yıl etkinlikleri kapsamında Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin tasarladıkları ve ürettikleri “Müzikaller” ana temalı giysi tasarımları Marina’da halka sunuldu.

Müzikaller geçidi


Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencilerinin “Müzikaller” ana temalı defilesi her giysinin müzikal temasına uygun müzik eserleri ile birlikte izleyicinin beğenisine sunuldu. Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Dilara Benger “Alice Harikalar Diyarında”, Nergiz Avcı “Elizabeth”, Meral Aydoğan “Hanedanın Kayıp Prensesi Anastasia”, Irmak Keser “Chicago”, Esma Dişoğlu “Oz Büyücüsü”, Damla Kütküt “Operadaki Hayalet”, Merve Avcı “Aladdin’in Sihirli Lambası”, Suphiye Nur Yıldız “Moulin Rouge” ve Kadriye Gül Taşçeviren “Vampirlerin Dansı” müzikal temalarına uygun giysi tasarımları ile koleksiyona katıldı.

Mersin Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlhami İlhan, “Defilede sunulan giysi tasarımları, Mersin Üniversitesi ile Oğuz Tekstil San. ve Tic. A.Ş. arasında imzalanan bir protokol çerçevesinde gerçekleştirilen proje kapsamında öğrencilerimiz tarafından tasarlanarak üretilmiştir” dedi. (Haber Merkezi)