Çocuklardan temiz çevre mesajı | Güney Gazetesi Mersin

Çocuklardan temiz çevre mesajı

Tarsus Belediyesi, Çevre Haftası dolayısıyla öğrencilerle birlikte çevre temizliği etkinliği düzenledi. 350 öğrenci Tarsus Barajı, Tarsus Karabucak Ormanı ve Tarsus Plajında atık topladı.

Çocuklardan temiz çevre mesajı


Tarsus Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 5-11 Haziran Çevre Günü dolayısıyla Tarsus’ta bulunan okulların işbirliği ile çevre temizliği etkinliği düzenlendi.

Tarsus Belediyesi çevre mühendisleri, okul müdürleri ve öğretmenler eşliğinde Bolatlı Ortaokulu, Şehit Uğur İnal Ortaokulu, Şehit Fazlı Kalaycı Ortaokulu, Şehit Cemre Salih Gözen Ortaokulu, Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu ve Sadık Eliyeşil Ortaokulu’ndan 350 öğrenci Tarsus Barajı, Tarsus Karabucak Ormanı ve Tarsus Plajında sahil, mesire ve yeşil alanlarda, atık topladı.

Etkinliğe, Doğa Koruma ve Milli Koruma Şefliği ekipleri, emniyet ve jandarma ekipleri de eşlik etti.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, çevre konusunda herkesin duyarlı olmasını isteyerek, "Henüz vakit geçmeden çevre adına atılacak her adım, geleceğimizin garantisi olacaktır. Yerel yönetimlerin çevre konusunda önemli çalışmalar yapabileceğinin bilincindeyiz. Belediye olarak biz çevrenin kirletilmemesi için çaba gösteriyoruz. Çevreyi kirletmeyen sanayi teknolojilerinin kurulmasına öncülük ederek sürdürülebilir kalkınmayı bölgemizde gerçekleştirmeye önem veriyoruz. Toplumun çevre konusunda bilinçlendirilmesi, çocuk ve gençlerimizin çevre sorunlarına karşı duyarlılıklarının artması için yürütülen faaliyetler büyük önem taşımaktadır" dedi. (Haber Merkezi)