Başkan Seçer’den İmamoğlu’na destek | Güney Gazetesi Mersin

Başkan Seçer’den İmamoğlu’na destek

Başkan Seçer’den İmamoğlu’na destek


MAHMUT SÖNMEZ

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kamu görevlilerine hakaret suçlamasıyla yargılandığı dava öncesi paylaştığı mesajla İmamoğlu’na destek verdi.

 

“EKREM İMAMOĞLU’NUN VE İSTANBUL HALKININ İRADESİNİN YANINDAYIZ”

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Ekrem İmamoğlu’nun kamu görevlilerine hakaret suçlamasıyla yargılandığı dava öncesi sosyal medya hesabından İmamoğlu’na destek verdi. İmamoğlu ile birlikte çektikleri fotoğrafı paylaşan Seçer, şu mesajı yazdı: “Bu halkın adaletsiz hukuka ne yanıt verdiğini 2002’de ve 2019’da gördük. Bugün yeni bir tarih yazılacak mı, beraberce göreceğiz. Ekrem İmamoğlu’nun ve İstanbul halkının iradesinin yanındayız.”

 

DAVANIN KARAR DURUŞMASI ERTELENDİ

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, 13 bin oy fark ile kazandığı 31 Mart seçimlerinin iptal edilmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla “Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine karşı görevlerinden dolayı alenen zincirleme şekilde hakaret” suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapis ile cezalandırılması istemiyle yargılandığı dava dün görüldü. İmamoğlu'nun kamu görevlilerine hakaret suçlamasıyla yargılandığı davanın karar duruşması ertelendi.