“TRAVMAYI ATLATMAK KOLAY DEĞİL” | Güney Gazetesi Mersin

“TRAVMAYI ATLATMAK KOLAY DEĞİL”

Aykut İnce’nin sunumu ile ekranlara gelen Transfer Raporu programına konuk olan Ender Alkan, “Şu anda üzüntülüyüz. Başkan ve yönetimle birlikte oturup konuşacağız. Ben kendilerine gerekli şeyi söyledim” diyerek final maçı öncesi takıma penaltı çalıştırmadığını da itiraf etti.

“TRAVMAYI ATLATMAK KOLAY DEĞİL”

İBRAHİM AYDEMİR

 

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden ve Play-Off finalinde Fethiyespor’a 5-4 penaltılarla mağlup olan İçel İdman Yurdu Teknik Direktör’ü Ender Alkan, sessizliğini A Spor’a bozdu. Aykut İnce’nin sunumu ile ekranlara gelen Transfer Raporu programına konuk olan Ender Alkan, “Şu anda üzüntülüyüz. Başkan ve yönetimle birlikte oturup konuşacağız. Ben kendilerine gerekli şeyi söyledim” diyerek final maçı öncesi takıma penaltı çalıştırmadığını da itiraf etti.

İlk olarak kaybedilen şampiyonluk ile ilgili konuşan Ender Alkan, “Ya üzücü tabi ki biri kaybedecek sonuçta. Telafisi olan bir maç değildi. Uzun süredir yenilmemiştik ve yarı finalde ilk kez Ordurspor’a yenildik. Ama ikinci maçta çok üstün bir oyunla 3-0 kazandık. Final maçında son düdük çalıyor ve rakip kazanıyor, bu hayatımda hiç yaşamadığım bir duygu. İnsan o anda hissettiklerini tarif edemez. Çok üzüntü verici bir durum. Gerçeği söylemek gerekirse ben hiç kaybedeceğimizi düşünmedim. Bizim ve şehrin hazırlığı hep o yöndeydi. Belki karşı takım da öyle düşünüyordu. Maçtan hemen sonra Mersin’e döndüm. Ankara’ya giderken yanıma hiçbir şey almamıştım. Şampiyonluk kutlamasına gideceğiz diye ama nasip olmadı. Güzel şeyler de oldu. Öğrendiğim şeyler de oldu. Final maçının tecrübesi bir başkaymış. Olumlu şeyler de var ama şu an olsa yapmam dediğim şeyler de oldu. Penaltı atışlarında bazı oyuncu arkadaşlarımız atmak istemedi. O anda ısrar etmedim ama şimdi olsa ısrar ederdim. Belki finali kazanamadık ama bizim için en büyük kazanım seyirci oldu. Orduspor play-off rövanş maçında biz 20-25 bine oynadık. Şehirdeki o futbol coşkusu çok yüksekti” dedi.

 

 

“FİNALİ GETİREMEMEK EN BAŞTA BİZLERİ ÇOK ÜZDÜ”

 

Kulüp hakkında da değerlendirmelerde bulunan Alkan, “Şehir ve stadyum çok güzel bir şehir. Futbola aşık bir şehir. Köklü de bir kulüp. İlerleyen süreçlerde takım isim değişikliğine giderek Mersin İdman Yurdu ismini alır. Daha güzel günler bekliyor ama o tramvayı atlatmak kolay değil” diye konuştu.

Moderatör Aykut İnce’nin “Devam mı tamam mı?” sorusuna ise genç teknik direktör, “Şu anda üzüntülüyüz. Başkan ve yönetimle birlikte oturup konuşacağız. Ben kendilerine gerekli şeyi söyledim. Başarılı işlere imza attık. Sezon ortasında takımı aldık. Bu süreçte Başkanımız Metin Saltık, Asbaşkanımız Ümit Saltık, Sportif Direktörümüz Vedat Çoban, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ve Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz bizlere çok destek oldu. Bizlerde güzel bir yenilmeme ve gol yememe serileri elde ettik. Artık şehre bu takım üst liglerde mücadele etmeli izlenimini verdik. Finali getirememek en başta bizleri çok üzdü. Kırmızı Şeytanlar taraftar grubumuz ve taraftarlarımızı çok üzdü” cevabını verdi.

 

“PENALTI ÇALIŞTIRMADIM”

 

Ender Alkan, Fethiyespor maçındaki oyun ile ilgili değerlendirme yaparak, “İlk yarıda çok üstün bir oyun oynadık. Belki orada bir gol bulsaydık maçı çok rahat kazabilirdik. İkinci yarı heyecan yaptık rakip oynadı. Açıkçası Fethiyespor’da maçı penaltılara götürdü. Bizim de bir hatamız oldu. Daha baskılı ve etkili oynamamız lazımdı. Mesela 60.dakikada 2. santraforu oyuna soktum. Bu maçı kazanmak istediğimizi gösterir. Ben maçın penaltılara kalmasını istemiyordum. Bir hatam daha var. O da ben takımı penaltılara çalıştırmadım. Ben maçın penaltılara gideceğine inanmıyordum çünkü takımıma güveniyordum. Belki de o fazla özgüven bizi stres altına almış olabilir. Çok da tecrübeli bir takım değiliz. Bu şehir bunu atlatır. Bu yönetim biz olalım olmayalım, bu takımı Süper Lig’e çıkarır” diye konuştu.