Minik öğrencilerden atık sergisi | Güney Gazetesi Mersin

Minik öğrencilerden atık sergisi

Yenişehir ilçesinde bulunan Necdet Ülger İlkokulu’nda, ’Doğa yankıdır, Water Source of Live, sen bize inan’ temalı eTwinning projeleri çerçevesinde öğrenciler doğal malzemelerden geri dönüşüm ile resimler yapıp, ürünler geliştirerek sergi açtı, defile düzenledi.

Minik öğrencilerden atık sergisi

2/F sınıf öğrencileri ve öğretmenleri Esin Karakaş Yılmaz önderliğinde başlatılan sergi çalışmasına tüm okul öğrencileri de yaptıkları eserlerle katkı sundu. Okul Müdürü Fevzi Altuntaş’ın önderliğinde sergi açılışına İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Anteplioğlu ve Ziver Deniz de katıldı.

 

“DOĞA BİLİNCİ EDİNDİLER”

 

Öğretmen Esin Karakaş Yılmaz, sergi ile ilgili yaptığı açıklamada, “'Doğa yankıdır' eTwinning projemiz ile doğal malzemelerden kapı süsleri, geri dönüşüm materyalleri topladık. Geri dönüşüm materyallerinden kıyafetler tasarladık ve bu kıyafetlerle defile yaptık. Water Source of Live projemiz ile de suyun önemini anlatmak için temiz ve kirli akvaryumlar yaparak, su ile ilgili sloganlar yazdık. Suyun önemini anlatan resimler çizdik. Doğa Yankıdır projesi çerçevesinde Orman Haftasında öğrencilerle birlikte Orman Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği fidan dikme etkinliğine katılarak fidan diktik ve çocuklarla birlikte doğa yürüyüşü yaptık. Ülkemizin kurucusu Atatürk’ü anlattık. Bu etkinlikler sayesinde öğrencilerin gerek birlikte etkinlik yapma gerekse de doğaya dair farkındalığını geliştirmek adına buluşması sağlandı” diye konuştu. (İHA)