“Hoş Geldin Bebek” projesi başladı | Güney Gazetesi Mersin

“Hoş Geldin Bebek” projesi başladı

Mezitli Belediyesi çocuk sevinci yaşayan ailelerin bütçesine katkı için ‘Hoş Geldin Bebek’ projesini başlattı.

“Hoş Geldin Bebek” projesi başladı


Mutlu Anneler Mutlu Mezitli projesi kapsamında, giderek artan ekonomik kriz ile beraber Mezitli’de yaşayan ve yeni doğum yapan vatandaşlara yardım amaçlı yapılan proje ile 0-3 ay arasında çocuğu olan ailelere içerisinde bebek çantası, bebek bezi, bebek alt açma bezi, biberon, emzik, şampuan, tırnak makası ve zıbın takımı gibi eşyaların yer aldığı bebek çantası veriliyor.

Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında bebek çantasından yararlanmak isteyen vatandaşların muhtarlıktan alacakları ihtiyaç sahibi olduğuna dair belge ile Mezitli Belediyesi Halk Masasından müracaat etmesi gerekiyor.

Mezitli’de yaşayan ailelerin bebek sevinçlerinin gölgelenmemesi adına Hoş Geldin Bebek projesini hayata geçirdikleri bilgisini veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Ülkemiz derin bir ekonomik krizin içerisinden geçiyor. Mezitli Belediyesi olarak ailelerimizin bebek sevinçlerinin gölgelenmemesi için katkı sağlamak istedik. 0-3 ay arası ihtiyaç sahibi ailelerimiz muhtarlıklardan alacakları belge ile Mezitli Belediyesi Halk masasına başvuruda bulunurlarsa kendilerine katkı sunmak istiyoruz. Mutlu Mezitli’de mutlu anneler olsun istiyoruz” dedi. (Haber Merkezi)