Genç sporcular MİY müzesini gezdi | Güney Gazetesi Mersin

Genç sporcular MİY müzesini gezdi

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, geçtiğimiz aylarda Mersin Stadyumunda açılışı gerçekleştirilerek ölümsüzleştirilen, Mersin İdman Yurdu’nu ve ruhunu yaşatan müzeyi ziyaret eden 1925 Akdenizspor Genç takımına ve Takımın sponsoru olan Mersinli iş adamı Nihat Kadıoğlu’na müzeyi gezdirdi.

Genç sporcular MİY müzesini gezdi

Mücadele ettiği ligde başarılı bir sezon geçirerek namağlup bir şekilde üst lige çıkan 1925 Akdenizspor U18 futbol takımının Mersin Stadı’nda yer alan Mersin İdman Yurdu müzesini ziyaret etmesine eşlik ederek, gençlere müze ve Mersin İdman Yurdu tarihinin önemi hakkında vurgu yaptı.

Müze ziyaretine genç sporcuların yanı sıra kulüp Başkanı Yakup Altınışık, kulüp antrenörü Nuri Kale ile yöneticileri Sevinç Müfreze, Murat Çetinkaya, Üzgün Şenluk ve kulübün sponsoru olan Mersinli iş adamı Nihat Kadıoğlu ile Osman Kadıoğlu katıldı.

Mersin İdman Yurdu hayranı olarak büyüdüğünü belirten Ökkeş Demir, “Gaziantepli birisi olarak genç yaşlardan buyana Mersin İdman Yurdu'na sempati ile bakan ve takip eden birisi olarak MİY müzesini hayata geçirmek bize kısmet oldu. Müzede bir kentin tarihini sergilemekten mutluluk duyuyorum. Sizlerde gelecekte çok iyi birer sporcu ve bireyler olmanızı temenni ediyorum. Sevgili gençler sizlerin nezdinde Mersinimizin gençliğine ve sporuna vermiş olduğu ve vereceği desteklerden dolayı Mersinli iş adamı Nihat Kadıoğlu'na teşekkür ediyor, sizlere sosyal ve spor hayatınızda başarılar diliyorum yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda Kadıoğlu’na teşekkür plaketini takdim eden Demir, 1925 Akdenizspor kulübü genç takımına ise malzeme desteği verdi. (Haber Merkezi