“Nihai karar önümüzdeki günlerde açıklanacak” | Güney Gazetesi Mersin

“Nihai karar önümüzdeki günlerde açıklanacak”

İçel İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Metin Saltık, Fethiyespor maçının ardından ilk kez konuştu. Başkan Saltık, "Teknik ekip ve futbolcu kardeşlerimizle ilgili nihai kararları ilerleyen süreçte taraftarlarımız ve kamuoyuna paylaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

“Nihai karar önümüzdeki günlerde açıklanacak”

MAHMUT SÖNMEZ

TFF3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden ve sezona 2. Lig parolasıyla çıkan İçel İdman Yurdu şampiyonluk maçında Fethiyespor’a penaltılarla 5-4 kaybederek büyük hayal kırıklığı yaşamıştı.

Maçın ardından Kulüp Başkanı Metin Saltık, “Yönetim teknik ekip ve futbolcu kardeşlerimiz olarak Mersin futbolunu Mersin İdman yurdu armasını diriltmek, yaşatmak ve eski güzel günlerine kavuşturmak için gece-gündüz demeden, büyük fedakarlıklarla, onurumuzla mücadele ederek, hiçbir şahsi beklenti içerisinde olmadan bu günlere geldik. Hedefe giden yolda DİRİLİŞ MİY sloganıyla çıktığımız bu sezon sonunda çok büyük önem arz eden 2. Lig’e yükselme final müsabakasında Fethiyespor ile karşılaşmamızda maalesef penaltılar sonucunda kaybederek, kurduğumuz hayalleri bir sezon ertelemenin üzüntüsünü derinden hep birlikte yaşamaktayız. Bu meşakkatli süreçte, tüm Mersin halkı cefakar taraftarlarımız ve Kırmızı Şeytanlarımızın, Kulübümüz etrafında kenetlenmesi tek yürek olması Takımına sahip çıkması bir şampiyonluktan daha değerli bir kazanım olduğu, birlik ve beraberlikten neyin doğacağının net cevabını bizlere vermiştir” dedi.

 

"HEDEFE ULAŞAMAMANIN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ"


Teknik ekip ve futbolcularla ilgili alınan nihai kararların önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağını belirten Başkan Saltık, “Bu sezon verdiğimiz mücadelemizde her ne kadar hedefe ulaşamamanın derin üzüntüsünü yaşasak da, emeği geçen başta Teknik Direktörümüz Ender Alkan’a ve teknik heyetine, cesur yürekli, futbolcularımıza, bizlere inanan ve güvenen, şehirde özlenen coşkunun oluşmasında katkıda bulunan fedakar Kırmızı Şeytanlar ve Taraftarlarımıza maçlarımıza gelerek Takımını yalnız bırakmayan tüm hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Yönetim olarak görev ve sorumluluğumuzun bilincinde, olduğumuz bu süreçte Kulübümüz menfaatleri her şeyin üstünde olduğunu hatırlatır, teknik ekip ve futbolcu kardeşlerimizle ilgi olan nihai kararları ilerleyen süreçte siz taraftarlarımız ve kamuoyuna paylaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı