MÜZİK FESTİVALİNDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ | Güney Gazetesi Mersin

MÜZİK FESTİVALİNDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, bu yıl da büyük bir coşkuyla başladı. Gala Açılış Konserinde sahne alan Festival Orkestrası, Mersin Kültür Merkezi’ndeki harika performansıyla müzikseverlere güzel bir gece yaşattı.

MÜZİK FESTİVALİNDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Mersin’i dünyaya tanıtan en önemli festivallerden biri olan 20.Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin açılışı coşkuyla gerçekleşti.  Festivalin Açılış Gala Konseri, Murat Cem Orhan şefliğindeki Festival Orkestrası sahne aldı. 11 Haziran’a kadar sürecek festival, dolu dolu etkinliklerle taçlanacak.

20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin açılışında söz alan Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı, “Mersin için ne yapsak az. Bizler hiç karşılık beklemeyen gönüllü neferleriz. Öyle olmaya da devam edeceğiz. Bu vatan, bu halk bunu hak ediyor. 20 gün sonra bu festival bitecek biz ertesi gün kent için yeniden çalışmaya başlayacağız. İlle de klasik müzik sevsin diye mi? Hayır, çok sesli müzikle buluşsun diye. Bütün bu işleri halkımızla birlikte yapıyoruz” dedi.

 

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

 

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, festivalin kentte önemli bir yeri olduğunu söyledi. Özdülger, “Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in sanata ve kültüre her zaman öncü yaklaşımı sebebiyle ayrıca bir sanatçı olarak gururumu ifade etmek isterim. Kentimiz ve ülkemiz adına uzun soluklu, daha nice güzel festivaller olmasını diliyorum” dedi.

Ödül töreninde; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer adına Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, ayrı dallarda ödüle layık görülen kurumları tebrik ederek, plaketlerini verdi. Festivalin 20’nci yıl ‘Özel Ödül’üne layık görülen Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu adına tiyatrocu Murat Çapar ve yine ‘Kent Ödülü’ne layık görülen İçel Sanat Kulübü adına Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Baskın’a plaketlerini veren Özdülger, festivale nice ömürler diledi.  20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali ‘Sanat Ödülü’ne Mersin Şehir Tiyatrosu layık görüldü. Ödülü Mersin Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak aldı. (Haber Merkezi)