“NE YAZIK Kİ TARSUS YİNE SAHİPSİZ KALDI” | Güney Gazetesi Mersin

“NE YAZIK Kİ TARSUS YİNE SAHİPSİZ KALDI”

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu, Yükselme Play-Off Yarı Final maçın Karacabey Belediyespor ile eşleşti. İlk maçı dün Bursa’da oynayan Sarı Lacivertliler, rövanş mücadelesinde Salı günü Tarsus’ta karşılaşacak.

“NE YAZIK Kİ TARSUS YİNE SAHİPSİZ KALDI”

İBRAHİM AYDEMİR

 

Geçtiğimiz günlerde seyircisiz oynama cezası alan Tarsus ekibinin cezasının kaldırılması veya ertelenmesi için yaptığı başvuruda reddedildi.

 

“NE YAPARSANIZ YAPIN TARİH TEKERRÜR ETMEYECEK”

 

Sezonun en önemli maçlarından biri olan bu maçta seyircisiz oynama cezası verilmesine tepki gösteren Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Ali İlk, “Son oynadığımız iç sahadaki Amedspor karşılaşmasında yaşanan problemlerden dolayı saha kapatma cezamız haksız rekabet olacağı aşikâr olduğu halde göz göre göre bütün girişimlere rağmen onaylanmıştır. Bu bize 1986 yılındaki Isparta’da oynanan Salihlispor maçını hatırlatmıştır. Fakat ne yaparsanız yapın tarih tekerrür etmeyecektir. Bu halk bu taraftar bu Takım inandı kenetlendi” dedi.

 

“BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

 

 Bütün futbolcularımızın, desteklerimizi kalben hissedecek olmalarından hiç şüphemiz bulunmamaktadır. Futbolcu kardeşlerimiz bugüne kadar her savaştan alnının akıyla çıktığı gibi bundan sonra da her müsabakadan başarı ile çıkacaklarına dair olan inancımız tamdır. Biz şampiyon olacağız. Bu şehir bunu hakediyor. Ne kadar sahipsiz kalsak ta bu taraftarın, futbolcuların, yönetimin yürekleri tüm dünyaya bedel. Yine ve yüksek sesle söylüyoruz her türlü zorluğa her türlü engele rağmen Şampiyon Tarsus İdman Yurdu olacak. Buna kimse engel olamayacak. Maç günü Tüm Tarsus halkını kalbiyle ruhuyla ve Tarsus İdman Yurdu sevdasıyla stadyum çevresine davet ediyoruz” dedi.