Yenişehir Belediyesi coşkuyu sokaklara taşıdı | Güney Gazetesi Mersin

Yenişehir Belediyesi coşkuyu sokaklara taşıdı

Mersin Yenişehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında renkli ve anlamlı etkinlikler düzenledi.

Yenişehir Belediyesi coşkuyu sokaklara taşıdı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Yenişehir’de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği Mersin Şubesi iş birliğiyle Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Cumhuriyetin Kapatılan Köy Okulları Fotoğraf Sergisi beğeniye sunulurken, Zübeyde Hanım İlkokulu öğrencileri Atatürk'ün Samsun'a çıkışını "İlk Adım" gösterisi ile anlattı.

Başkan Abdullah Özyiğit daha sonra Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nun dış cephesine çizilen Atatürk’ün Kocatepe’deki silueti önünde üniversiteli gençler ve vatandaşlarla buluştu.

Nazife Bilgin Hazar ve Büşra Şimşek tarafından 24 saatte çizilen dev Atatürk silueti önünde yapılan programa CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Büyükşehir ve Yenişehir Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda genç katıldı.

Yenişehir Belediyesi ve Mersin Bisiklet Derneği tarafından organize edilen kortej geçişi bayram coşkusunu sokaklara taşıdı.  Yoğun katılımla gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören korteji geçişi ile coşkulu ve renkli şehir turundan sonra Özgecan Barış Meydanı’nda sona erdi. (Haber Merkezi)