“Şiarımız güçlü kadın ve güçlü aile” | Güney Gazetesi Mersin

“Şiarımız güçlü kadın ve güçlü aile”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık’ı, Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları’nda (TORTEK) ve Kuvayimilliye Karargâhı’nda ağırladı.

“Şiarımız güçlü kadın ve güçlü aile”


Genel Başkan Yardımcısı Yılık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla “Kadın ve Siyaset” konulu teşkilat toplantıları için Mersin’de bir dizi programlara katıldı.

Yılık, Mersin İl Başkanlığı ile engelli genç Kurtuluş Kaya’yı ve şehit Celil Mutlu’nun ailesini ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcısı Yılık, daha sonra Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın ev sahipliğinde Osmaniye Mahallesi’ndeki TORTEK Merkezinde düzenlenen programda kurs eğitmenlerinin ve kursiyerlerin el emeği ile hazırladıkları ürünleri inceleyerek, Başkan Yılmaz’a kadınlara sunduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

Programda, kurslara katılan kursiyerler ile Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi’nden hizmet alan kadınlar ise sözler alarak memnuniyetlerini dile getirip, Başkan Yılmaz’a kendilerine sunduğu bu imkanlardan dolayı teşekkür ettiler.

MHP Mersin İl KAÇEP Başkanı Fadime Şen de her başarılı erkeğin arkasında çok güçlü bir kadının yer aldığını belirterek; “Atsız Afşın Yılmaz Başkanımızın da arkasında kıymetli eşi Meltem Yılmaz hanımefendi var. Bugün burada olmaktan çok gurur duyduk. Belediye Başkanımıza bize her platformda destek olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

 

BAŞKAN YILMAZ; “ŞİARIMIZ, GÜÇLÜ KADIN VE GÜÇLÜ AİLE”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık’ı, Mersin’de Toroslar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydederek; “Sayın Genel Başkan Yardımcımızın hayatı ve bulunduğu nokta bir başarı hikâyesidir. Ne zaman Genel Merkezimizde kendisini ziyaret etsek ve çalışmalarımızdan bahsetsek bizlere hep destek olmuş ve motive etmiştir. Sayın Genel Başkan Yardımcımızın varlığı bizlere güç veriyor” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımızın daha güçlü bir Türkiye’de yaşamasını istiyoruz” diyen Başkan Yılmaz; “Güçlü aile, güçlü kadın demektir. Biz de bu heyecanla ve şevkle çalışıyoruz. 46 branşta sunduğumuz TORTEK Merkezimizdeki kursiyerlerimizin çalışmalarının sonuçlarını görmek bizleri mutlu ediyor. Aynı zamanda kursiyerlerimizin el emeği ile hazırladıkları ürünleri satarak aile ekonomilerine katkıda bulunmalarına da imkan sağlıyoruz” diye konuştu.

 

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILIK; “TOROSLAR’DA OLMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUM”

 

MHP Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık, Toroslar’da kadın emeğini görmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu vurgulayarak; “Öncelikle Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin selamlarını iletiyorum. Bizleri çok güzel bir kalabalık karşıladı. Çocuklarımızın yüzünde gülümsemeyi görmek ve hissetmek bizi gerçekten mutlu etti. Kadınlar, toplumumuzun çok müstesna değeri. Kadının olmadığı hiçbir şey, tam anlamıyla değerine erişemiyor. Toroslar Belediye Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’a kadına verdiği değerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Kadının elinin değdiği her şey güzelleşiyor. Burada da bunun en güzel örneğini canlı olarak görmüş oldum. Hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)