Muhasebeciler Odası seçime gidiyor | Güney Gazetesi Mersin

Muhasebeciler Odası seçime gidiyor

Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, 14- 15 Mayıs tarihi arasında 24. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirecek. Genel kurulda Çağdaş Muhasebeciler Grubu Emin Levent Türkili’ni, Dayanışma Grubu ise Şiyar Yüce’yi başkan adayı olarak gösterecek. Mevcut başkan Ersin Gökgün aday olmayacak.

Muhasebeciler Odası seçime gidiyor


MAYSA DERYAYEVA

 

Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, 24.Olağan Genel Kurulu 14-15 Mayıs tarihi arasında yapılacak. Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Oda Başkanı Ersin Gökgün, şua anda seçime kaç adayla gidileceği belli olmadığını ve yasa gereği seçimlerin nispi temsilci şeklinde olduğunu söyledi. Çağdaş Demokrat Grubu olarak 32 yıldır oda yönetiminde olduklarını ifade eden Gökgün, “Seçime kaç adayla gidileceği genel kurulda belli olur. Genel Kurul’da insanlar dilekçelerini verecekler, aday olacaklar. O şu an için kesin değil ve biz Çağdaş Demokrat Grubu olarak seçime katılıyoruz. 32 yıldır odayı yöneten grubuz ve en güçlü grup olarakta seçime katılacağız. Artık rakiplerimiz kimler olur bilemeyiz. Üç dört grup rakip olabilir. Şu an hangi grupların rakip olacağı kesinleşmedi” dedi.

 

“ÇALIŞMALARIMIZ AYNI TİTİZLE DEVAM EDECEK”

 

Gökgün, “Çağdaş Demokrat Grubundan başkan adayımız Emin Levent Türkili. Yasa gereği bizim seçimlerimiz nispi temsil şeklinde oluyor. Buraya çok çeşitli adaylar, bağımsız olmak üzere aday olunabiliniyor. Aldıkları oy oranına göre, buranlar tespit edilecek ve biz burada bir genel kurulun bir şölen havasında geçmesi doğrultusunda çaba sarf ediyoruz. Meslek ve meslektaşlara artı değer katması üzerine çalışmalarımız geçmişte olduğu gibi bugünde aynı şekilde aynı titizlikte devam ediyor” diye konuştu.

 

 

“DİNAMİK, GENÇ VE YARATICI FİKİRLERLE YÖNETİME ADAYIZ”

 

Dayanışma Grubu adayı Şiyar Yüce, Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 24. Olağan Genel Kurul hazırlıklarına devam ettiğini söyledi. Yüce, “Dayanışma Grubu olarak Mersin’de meslektaşlarımız odaya karşı bir küskünlüğü var. Biz herkese kucak açıyoruz. Din, ırk ayrımı yapmadan meslektaşlarımıza kucak açacağız. Mesleğimiz ekim fayda sağlayacaksa, onlarla beraber çalışacağız. Daha kaliteli, daha itibarlı meslek haline getirmeye çalışıyoruz. Bu konuda bizler mesleğin gelişimiyle ilgili daha yapıcı aynı zamanda Maliye Bakanıyla daha uyumlu çalışacak koşulların sağlanmasını sağlayacağız. 32 yıldır bizim odamız var ve 32 yıldır aynı grup tarafında yöneltiliyor artık hantallaşan bir sistemi yenisini daha sağlam, dinamik, daha genç ve yaratıcı fikirleriyle yönetime adayız” dedi.