Vahap Seçer’den Kaftancıoğlu kararına tepki | Güney Gazetesi Mersin

Vahap Seçer’den Kaftancıoğlu kararına tepki

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 4 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılmasına ve siyasi yasak ceza almasına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Seçer, “CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis ve siyaset yasağı cezası bir utançtır” dedi.

Vahap Seçer’den Kaftancıoğlu kararına tepki


CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu üç davadan aldığı ceza Yargıtay’da onandı. Üç davadan 4 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılan Kaftancıoğlu’na aynı zamanda siyasi yasak cezası da aldı.

Kaftancıoğlu, kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaretten 1 yıl 6 ay 20 gün, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezaları onandı. Cumhurbaşkanına hakaret cezasından ise 1 yıl 9 ay cezaya çarptırıldı.

Kaftancıoğlu’nun 4 yıl 11 ay hapis cezası almasına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tepki gösterdi. Konuya dair sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Seçer, “CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis ve siyaset yasağı cezası bir utançtır. Adalet ve demokrasi geleneğimiz bu tür kararlardan her seferinde dönmeyi bilmiş, milletimiz de bunları affetmemiştir. Canan Kaftancı yalnız değildir” sözlerini paylaştı. (Haber Merkezi)