Bulvarlar yeşilleniyor | Güney Gazetesi Mersin

Bulvarlar yeşilleniyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes Bulvarı’nın 34. Cadde ve İsmet İnönü Bulvarı arasındaki kısmında tamamlanan otomatik sulama sistemi ve bordür çalışmalarının ardından bulvar üzerindeki orta kaldırıma 26 bin metrekare rulo çim serim çalışmalarına başladı.

Bulvarlar yeşilleniyor


Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi, Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarı’nın 34. Cadde ve İsmet İnönü Bulvarı arasındaki kısmında yer alan orta kaldırıma 26 bin metrekare rulo çim seriyor.

 

REFÜJÜN SULAMA SİSTEMİ, TOPRAĞI VE BORDÜRÜ YENİLENDİ

 

Geçen yıl Adnan Menderes Bulvarı’nın 34. Cadde ve Babil Caddesi arasında yer alan kısmındaki orta kaldırıma otomatik sulama sistemi yerleştiren Büyükşehir, kaldırımın peyzaj çalışmalarını da tamamlamıştı.

Ekipler, bulvar üzerindeki çalışmaların bir sonraki etabını 34. Cadde ile İsmet İnönü Bulvarı arasında yürüttü.

Otomatik sulama sistemi yerleştirilen orta kaldırım üzerinde; Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ise bordür yenileme çalışması gerçekleştirdi.

Otomatik sulama sistemi ve bordürleri yenilenen refüjün mevcut toprağını da yenileyen ekipler, toprağı bordür seviyesine getirdi.

Orta kaldırımdaki son dokunuşları gerçekleştiren ekipler, 26 bin metrekarelik rulo çim serim işlemine başladı.(Haber Merkezi)