“Yenişehir için elimizden gelen her şeyi yapacağız” | Güney Gazetesi Mersin

“Yenişehir için elimizden gelen her şeyi yapacağız”

“Yenişehir için elimizden gelen her şeyi yapacağız”

ZELİHA ÖZİPEK

 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir’in spor alanında yaptığı organizasyon ve desteklerle büyük başarı yakaladığını söyledi. Yenişehir’de yenileme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyleyen Özyiğit, ayrıca bugün Üç Fidan Anıtının açılışını yapacaklarını söyledi.

 

“YENİŞEHİR ÇBK TÜRKİYE SÜPER LİGİ FİNALİNDE”

Yenişehir Çukurova Basketbol Kulübü’nün (ÇBK) aldığı başarılara değinen, Başkan Abdullah Özyiğit, “Takımımız Avrupa’da dördüncü oldu, Türkiye Kupası’nı aldı. Şimdi ise Türkiye Kupası finalinde karşılaştığımız Fenerbahçe ile Süper Ligin finalini oynayacağız. Oyuncularımıza güveniyoruz ve ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını biliyoruz. Final oynamak demek gelecek yıl Avrupa’da şehrimizi temsil ediyor olmak anlamına geliyor zaten. Bize yaşattıkları heyecan için onlara tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

 

4 BİN KİŞİLİK VOLEYBOL ORGANİZASYONU YAPILACAK

 

Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası’nın Yenişehir’de yapılacağını söyleyen Özyiğit, bu etkinlikle şehre 4 bin sporcunun katılacağını belirtti. CNR EXPO Fuar alanını etkinlik için hazırladıklarını söyleyen Özyiğit, “Türkiye’nin her yerinden sporcular katılacak. Akdeniz oyunlarına 3 bin kişi katılmıştı 2013’te. Bu organizasyona 4 bin sporcu katılacak, öyle büyük bir etkinlik olacak. Dört hafta boyunca sürecek. Hem tanıtım hem de ticari anlamda katkı sağlayacağını bekliyoruz. Kentimize hayırlı olsun diyoruz” diye konuştu.

BUGÜN ÜÇ FİDAN AÇILIŞI YAPILACAK

 

Geçen yıl pandemi sebebiyle açmadıkları Üç Fidan Anıtı’nı bugün açacaklarını duyuran Özyiğit, “Üç Fidan Anıtını geçen sene pandemi koşullarından açamamıştık. 10 Mayıs günü saat 17.00’de Dumlupınar Caddesi Aydınlıkevler Mahallesindeki anıtımızın açılışını gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Yenişehir’de yol ve kaldırım çalışmalarına ara vermeden sürdürdüklerini söyleyen Başkan Özyiğit, “Özellikle Hürriyet Mahallesinde yaptığımız çalışmada vatandaşın biri ‘Rahmetli Okan Merzeci yaptı bu yolları’ dedi sitemle. Ama biz ihtiyaç duyulan her yerde yenileme çalışmalarına devam edeceğiz. Eğriçam’da sorunlarımız var. Battı çıktı ile beraber orada MESKİ’nin çalışmaları var. MESKİ bize devrettikçe çalışma yapıyoruz, bazı yerler yamalı bohça gibi olacak. Konu ile ilgili Vahap Seçer Başkanımla da görüştük, orada topyekün bir çalışma yapacağız, o battı çıktılara yaraşır yollar yapacağız, buradan onun sözünü de verelim. Yenişehir için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.