Muhtarın bank inadı kırıldı | Güney Gazetesi Mersin

Muhtarın bank inadı kırıldı

Güneykent Mahallesi Muhtarı Abdullah Ayhan, muhtarlık önündeki küçük parkta yer alan 5 adet bankı kaldırtmış, halk ekmek sırası beklerken o banklara oturan yaşlı yurttaşlar ve kadınlar kaldırım taşlarında oturmak zorunda kalmıştı. Aradan geçen 2 haftada muhtar geri adım atmadı, bankları getirtmedi, halk ekmek sırası bekleyen yaşlılar, kadınlar ve çocuklar kaldırım taşlarına oturmak zorunda kaldı.

Muhtarın bank inadı kırıldı


ABİDİN YAĞMUR

 

Muhtar Abdullah Ayhan’ın inadını kıramayan Güneykent sakinleri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e çağrıda bulunarak “Banklarımızı geri istiyoruz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi de çağrıya duyarsız kalmadı ve yeni banklar Güneykent Mahallesine gönderildi ve muhtarlık önündeki küçük parka, halk ekmek büfesinin yanına yerleştirildi.

Üzeri kapalı olan, böylece sıcak günlerde güneşten, kışın yağmurdan korunan banklarda siftahı halk ekmek büfesinde ucuz ekmek sırası beklemek zorunda olan emekliler yaptı.

Mahalle sakinlerinden Zeki Avcu, “Mahallemizde cumartesi günleri kurulan bir halk pazarı var, insanlar gelip geçerken bu bankta yorulanlar oturuyor. Bu bankta muhtar olmayınca muhtarı bekleyenler oturuyor.  En önemlisi kahve kültürü olmayan, gidecek hiçbir yeri olmayan emeklilerimiz oturuyor. Ucuz belediye ekmeği almak isteyen, sabahtan akşama kadar bekleyenler oturuyor. Hemen yanı başımızda belediyemizin dağıttığı 3 çeşit yemek almak için bekleyenler oturuyor.  5 okulun öğrencileri gelip geçerken oturuyor.  Muhtarın bankları kaldırmasına tepki gösterdik ve belediyemiz daha iyi bankları gönderdi” dedi.