“Hedefimizin çok üstünde bir performans sergiledik” | Güney Gazetesi Mersin

“Hedefimizin çok üstünde bir performans sergiledik”

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden ve sezonu ikinci sırada tamamlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, play-off yarı final maçlarında HDİ Sigorta Yalova VIP’e elenerek Süper Lig’e çıkma hayallerini bir sonraki sezona bıraktı.

“Hedefimizin çok üstünde bir performans sergiledik”

İBRAHİM AYDEMİR

 

Bu sezon ligde elde ettiği başarılı sonuçlarla adından söz ettiren MSK Kadın Basketbol Takımı, gelecek sezon iddialı bir kadro kurarak şampiyonluğun en büyük adaylarından olmayı hedefliyor.

Sezon hakkında Güney’e değerlendirmelerde bulunan MSK Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İbrahim Sağdıç, “Sezonun ilk yarısını 4 mağlubiyet alarak tamamladık ancak ikinci devrede çok iyi bir seri elde ettik. İkinci devrede oynadığımız maçlarda tek mağlubiyetimiz var o da lider Emlak Konut’a karşı. Bu bakımdan çok iyi bir mücadele ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Sezona başlamadan önce hedefimiz ilk 5’e girmekti. Biz ise sezonu 2’nci sırada tamamladık. Hedefimizin çok üstünde bir performans sergiledik. Bu yüzden oyuncularıma, takım genel menajeri Suat Özdal'a ve tüm teknik ekibime çok teşekkür ediyorum. Çok iyi mücadele gösterdiler, çok emek verdiler” dedi.

Play-off’lar hakkında da konuşan Sağdıç, “Play-off çeyrek final maçlarında Fenerbahçe Gelişim’i iki maçta da mağlup ettik. Bu iki maçta çok iyi bir oyun ortaya koyduk ve turu geçen taraf biz olduk. Yarı finalde HDİ Sigorta Yalova VIP ile eşleştik. Güçlü ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir takımdı. Mersin’de oynanan maçlarda birini kaybettik birini kazandık. Deplasmanda galip geleceğimizi düşünüyorduk ancak olmadı. Rakibimiz iyi mücadele etti ve istediğimiz oyunu oynamamıza fırsat vermedi. Maalesef finale yükselemedik ama yarı finalde elenmiş olmamızı bir başarı olarak görüyorum. Dediğim gibi hedefimiz ilk 5 içinde yer almaktı. Biz ise Süper Lig’e çok yaklaşmıştık. Bu süreçte bize destek veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer, Kulüp Başkanımız Özgür Timur, yönetim kurulu üyelerimiz ve tüm taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.