“Frida” Adanalı sanatseverle buluşuyor | Güney Gazetesi Mersin

“Frida” Adanalı sanatseverle buluşuyor

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 9 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 20.00’da Adana Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde “Frida” balesini sahneliyor.

“Frida” Adanalı sanatseverle buluşuyor

“Frida” oyunun repetitörler, Özlem Şenormanlılar, Ender Üçdemir, Serbülent Biçer, Kürşat Kılıç. Müzikleri Arturo Maquez, Jose Pablo Moncayo, Can Aksel Akın’ a, koreografi ve rejisi Özgür Adam İnanç’ a, dramaturjisi Füsun Ataman Berke’ye ait olan eserin dekor tasarımını Aykut Öz, kostüm tasarımını Tülay Şimşek, ışık tasarımını ise Tarı Deniz yapıyor.

Frida Kahlo… Meksikalı ressam…. Babasının hediye ettiği boyalarla başladığı resme bir kurtarıcı gibi sarılıyor. Bu sayede ölümün her an yanı başında duran nefesini hissetmemeyi başaran bir kahramana dönüşüyor, yaşama dört elle sarılıyor.

Frida; zamanın ve acının ötesine geçmiş, resmin kanatlarında sonsuzluğa yelken açmış, ölüm tanrısıyla dans edebilmiş bir ölümlü…

Mersin Devlet Opera ve Balesi, ölüme meydan okuyan, kendi gerçeğini tablolara yansıtan ve bu yolla insanın ölümlü yazgısını aşan bir sanatçıyı ve ölümle dansını sizlere sunuyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi bale sanatçılarının ve orkestra sanatçılarının birlikte sahne aldığı eser 9 Mayıs 2022 Pazartesi günü Adanalı sanatseverler ile buluşacak. (Haber Merkezi)