Öğrenciler sempozyumda buluştu | Güney Gazetesi Mersin

Öğrenciler sempozyumda buluştu

Mersin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Ulusal Sağlık Bilimleri Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu, gerçekleşen on dört farklı oturumla birlikte tamamlandı.

Öğrenciler sempozyumda buluştu

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezinde ve çevrim içi olarak da düzenlenen sempozyumun açılışına MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya, Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmiye Canacankatan, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bahar Taşdelen, öğretim elemanları ve lisansüstü öğrenciler katıldı.

Açış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Mehmet İsmail Yağcı, “Üniversitemizin bugüne kadar topluma ve bilime yapmış olduğu katkılar içerisinde sağlık bilimlerinin payı bütün alanların payından daha fazla. Sağlık bilimleri için bu gurur verici. Prof. Dr. Bahar Taşdelen hocam da böyle önemli bir sempozyumun düzenlenmesinde büyük çaba sarf etti. Sempozyumun iki gün boyunca başarılı bir şekilde geçmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Bahar Taşdelen, “İlk kez 1999-2000 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alan enstitümüz, bugün 30 anabilim dalında 48 programa devam ediyor. Sempozyumu düzenlemekteki temel amacımız ise, uluslararası projeler geliştirmeden önce tüm anabilim dallarının ortak bir çatı altında olduğunu, her bir anabilim dalının bir diğerinde yapılan çalışmaların farkında olmasını sağlamak ve ortak çalışmalara zemin hazırlamaktı” dedi.

Açış konuşmalarının ardından geçilen ve iki gün boyunca süren oturumlar sonunda en iyi bildiri ve orijinal araştırma kategorilerinde ödül kazanan katılımcılara belgelerinin takdim edilmesiyle birlikte sempozyum sona erdi. (Haber Merkezi)