“Müzik Mersin’e Yakışıyor” | Güney Gazetesi Mersin

“Müzik Mersin’e Yakışıyor”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Meral Seçer, ‘Kanun Namına Ahmet Baran Konseri’ni dinledi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından halka açık gerçekleştirilen konserde Mersinli sanatseverler sanat dolu bir gece geçirdi. Başkan Seçer, “Müzik Mersin’e yakışıyor. Mersin’e güzel olan her şey yakışıyor” dedi.

“Müzik Mersin’e Yakışıyor”

Atatürk Parkı içerisindeki Amfi Tiyatro’da kanun ezgilerinin yükseldiği konseri, Başkan Seçer ve Meral Seçer, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları ile çok sayıda Mersinli dinledi.  7 yaşından beri müziğin içinde olan ve 18 yaşında Senfoni Orkestralarının En Genç Solist Kanunisi unvanı alan dünyaca ünlü kanun virtüözü Ahmet Baran, ‘Kanun Namına’ albümünde yer alan eserleri ve birbirinden güzel daha birçok eseri Mersinli sanatseverlerle buluşturdu.

 

BARAN: “EVİMİN SICAKLIĞINDA KONSER YAPIYOR GİBİYİM”

 

Ahmet Baran, “Evimin sıcaklığında konser yapıyor gibiyim” dedi ve konseri düzenleyenlere teşekkür etti. Müziğin insanları aynı duyguda buluşturan bir mucize olduğunu ifade eden Baran, “Bu akşam kanunun bana verdiği yetkiye dayanarak sizleri insanlık tarihi ile yaşıt, konuyu öz, duyguyu köz edip kalbimize işleyen müziği beyaz, bembeyaz bir bulut farz edelim istiyorum. Biz de gönlümüzü kanunun tellerine bağlı, sevgilinin güftesini, umutların bestesini yaptığım güzel Mersinimizin o masmavi gökyüzüne beyaz kanatlı bir kuş uçuralım hep birlikte” dedi.

 

BAŞKAN SEÇER: “ÇOK KEYİF ALDIM”

 

Konserin sonunda konuşan Başkan Seçer, “Çok keyifli bir akşam yaşıyoruz. En çok herhalde benim ihtiyacım varmış. Çok keyif aldım gerçekten. Çok teşekkür ediyorum. Müzik Mersin’e yakışıyor. Mersin’e güzel olan her şey yakışıyor aslında. Sizler gibi, Ahmet Baran gibi güzel kalpli insanlar çok yakışıyor. Mersin bir nefret kenti olmasın. Ötekilerin olduğu kent olmasın. Mersin hepimizin olsun” dedi.

 

“BURADA BİR KÜLTÜRLER KOROSU OLUŞTU”

 

Dinleyicilerin oluşturduğu koroyu da değerlendiren Başkan Seçer, “Burada da Hatay’a öykünmek gibi olmasın, bir kültürler korosu oluştu. Mersin çünkü Türkiye. Türkiye’nin özeti. Her rengi var burada. Mersin bir renk cümbüşü. Biz önce Mersin’e, Mersinliye, ülkemize, insanlığa layık olmaya çalışıyoruz. Eğer güzel şeyler yapabiliyorsak hep beraber, ne mutlu bize” dedi. Başkan Seçer, konuşmasının sonunda Ahmet Baran’a çiçek verdi. (Haber Merkezi)