eTwinning projesi başarıyla tamalandı | Güney Gazetesi Mersin

eTwinning projesi başarıyla tamalandı

13 ülkeden 42 öğretmenin ve 173 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen, “Act together for a green future (STEAM)” düzenlenen eTwinning projesinin sona gelindi. Projeyle çocuklara sürdürülebilir çevre davranışları kazandırmayı hedefleniyor.

eTwinning projesi başarıyla tamalandı

MAYSA DERYAYEVA

 

Celile Öner ortaokulunun da bir parçası olduğu eTwinning projesi büyük bir heyecan ve motivasyonla sona yaklaştığını söyleyen Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Alev Öz Mert,” 13 ülkeden 42 öğretmen de 173 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen “Act together for a green future (STEAM)” isimli proje çevre sorunlarına ve iklim değişikliğine dikkat çekmeyi ve öğrencilere sürdürülebilir çevre davranışları kazandırmayı hedefliyor” dedi.

Proje hakkında bilgiler veren proje ortağı Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Alev Öz Mert, “Yürütülen proje ile öğrencilerimiz uluslararası bir platformda akranları ile iş birliği yapma, teknolojik yenilikleri etkinliklerinde kullanma, proje dili olan İngilizceyi aktif konuşma ve yazma fırsatı bulurken yaptıkları etkinliklerle çevre sorunlarına dikkat çekip doğayı yakından tanıyıp, empati kurma davranışı geliştirmişlerdir. Aynı zamanda geri dönüşümü benimseyip, sürdürülebilir çevre davranışları edinmişlerdir” ifadelerini kullandı.