MEܒde ‘Flört Şiddeti’ konferansı | Güney Gazetesi Mersin

MEܒde ‘Flört Şiddeti’ konferansı

Mersin Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Kalite Komisyonu tarafından, günümüzde en çok karşılaşılan şiddet türleri arasında yer alan “Flört Şiddeti” hakkında bir konferans düzenlendi.

MEܒde ‘Flört Şiddeti’ konferansı

Nevit Kodallı Oda Müziği ve Konser Salonu’nda gerçekleşen konferansın konuşmacısı, MEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz oldu. Konferans, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. İbrahim Duman ve Öğr. Gör. Aysun Kazak ile akademik personel ve öğrencilerimizin yoğun katılımı ile düzenlendi.

Konuşmasına şiddetinin ne olduğu ve şiddet türleri hakkında bilgiler vererek başlayan Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, “Şiddet, tüm toplumlarda var olan bir sorun. Şiddetin birçok farklı türü var ama akla ilk olarak fiziksel şiddet geliyor. Şiddeti normalleştirmek çok tehlikeli. Şiddeti ilk olarak aileden ve çevreden görerek öğreniyoruz. Bu nedenle önce ailede sonra da tüm yaşantımızda şiddetin her türlüsüne karşı bir tavır takınmamız gerekiyor” dedi.

Flört şiddeti ile ilgili ulusal ve uluslararası çalışmaların sonuçlarını katılımcılara aktaran Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, flört şiddeti ile mücadele için; aile ve okullar arasında iş birliğinin artırılması, bireylerin problem çözme yeteneklerinin geliştirilmesi, konu hakkında merkezlerin kurulması, yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi gibi faaliyetlerin olması gerektiğini ifade etti. Konferans daha sonrasında, öğrencilere KADES uygulamasının tanıtılması ve soru cevap bölümü ile devam etti. (Haber Merkezi)