eTwinning projesinin sonuna yaklaşıldı | Güney Gazetesi Mersin

eTwinning projesinin sonuna yaklaşıldı

Mersin’de okul öncesi öğretmeni olarak görev yapan 10 öğretmen tarafından başlatılan e Twinning projesi Nisan ayı sonunda tamamlanacak. Proje kapsamında, 3-6 yaş arası çocukların insan vücudunun ihtiyaç duyduğu temel besinleri öğrenmelerini, bu besinlerin nasıl elde edildiği öğrenmelerini, doğada yok olan bu besinlerin sürdürülebilir olduğunu görmelerini, çevreye duyarlı, bilinçli ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini öğrenmeleri amaçlanıyor.

eTwinning projesinin sonuna yaklaşıldı

MAYSA DERYAYEVA

 

Okul öncesi öğretmenliği yapan 10 öğretmen tarafından 3-6 yaş grubundaki çocuklar için eTwinning projesi geliştiriliyor. Nisan sonunda tamamlanması beklenen projede, 3-6 yaş arası çocukların insan vücudunun ihtiyaç duyduğu temel besinleri öğrenmelerini ve bu besinlerin nasıl elde edildiği doğada yok olan bu besinlerin sürdürülebilir olduğunu görmelerini, çevreye duyarlı, bilinçli ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini öğrenmeleri hedefleniyor.

2021 yılı aralık ayında başlayan proje öğretmen ve öğrencilerin etkin katılımıyla sürdürülüyor. Proje çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlamayı, oyunu her konuda araç olarak kullanmayı, çevreye duyarlı çocuklar yetiştirmeyi, çocukların insan vücudunun ihtiyaç duyduğu temel besinleri öğrenmelerini, İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu temel besinlerin sürdürülebilir olduğunu kavramalarını, temel besinlerin nasıl sürdürülebilir olacağını düşünmelerini, çocukların tüm gelişim alanlarını desteklemeyi amaçlanıyor.

eTwinning projesini Çamlıyayla Anaokulundan öğretmenler Ayşe Kıvraşık, Cennet Özavcı, Kerim Çeliktaş Anaokulu, Ebru Özkan- Zeliha Yılmaz, Akdeniz Anaokulundan öğretmenler Sevim Ertit, Tuba Ateş, Abdulkadir Perşembe Anaokulu, Şenay Değirmenci- Yelda Kurt, Hacivat Karagöz Anaokulu, Emine Gök, Barbaros Anaokulu, Zehra Zubaroğlu yürütüyor.