MEܒlü öğrenciler Mücevher Fuarında | Güney Gazetesi Mersin

MEܒlü öğrenciler Mücevher Fuarında

Mersin Üniversites Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu, mücevher sektörünün en önemli fuarı olan İstanbul Jewelry Show’a katılım sağladı.

MEܒlü öğrenciler Mücevher Fuarında

24-27 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenen fuara, MEÜ Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu Müdürü Prof. Zeki Umay, Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Meltem Gürbüz ile öğrencileri katıldı. Fuarda, dördüncü sınıf öğrencilerimizin “Orman Yangınları” konseptli takıları da sergilendi.

Altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, değerli ve yarı-değerli taş, inci, gümüş, gümüş takı ve gümüş ev eşyası, altın montür, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine ekipman ve yan sanayi, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma ürün gruplarının bulunduğu fuarda, 1250’nin üzerinde yerli ve yabancı mücevher firma ve markası yer aldı.

Sektörün lider firmalarının katıldığı ve dış paydaşlarla da etkileşimin sağlandığı uluslararası fuarda öğrencilerimiz; en yeni ürün, hizmet, yeni trendler ve teknolojik çözümler ile tanışma fırsatı yakalarken yeni iş olanakları için de görüşmeler gerçekleştirdi. (Haber Merkezi)