“Saha içinde hırslı bir karakterim var” | Güney Gazetesi Mersin

“Saha içinde hırslı bir karakterim var”

Üç kulvarda da şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi, Bitci Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final maçında yarın Hatayspor ile karşılaşacak. Bizler de zorlu maç öncesi takımın ABD’li starlarından Temi Fagbenle ile bir araya gelerek, ÇBK’nın Türkiye Kupası ve FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’ndaki (EuroCup Women) başarısını konuştuk. Final Four için çok çalıştıklarını ve oraya çıkmayı hak ettiklerini belirten Temi, “En büyük motivasyonumuz kupaları Mersin’e taraftarımıza getirmek. Bunun için artık çok kritik bir dönemdeyiz ve sahaya her şeyimizi vereceğiz” dedi.

“Saha içinde hırslı bir karakterim var”


İBRAHİM AYDEMİR

Üç kulvarda da şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi, Bitci Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final maçında yarın Hatayspor ile karşılaşacak. Bizler de zorlu maç öncesi takımın ABD’li starlarından Temi Fagbenle ile bir araya gelerek, ÇBK’nın Türkiye Kupası ve FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’ndaki (EuroCup Women) başarısını konuştuk.

 

Öncelikle Final Four başarısı için tebrikler. Çukurova Basketbol tarihinde ilk defa Final Four’a çıktı. Bu tarihi başarıyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?

Bunun için çok çalıştık ve tamamiyle hak ettik. Buraya kadar çok iyi oynadık ve amacımız Final Four’da da iyi bir oyun ve karakter ortaya koyup kupayı kazanmak.

 

Yeni kurulan bir takım olmasına rağmen çok iyi kadrodan oluşan takımınız var. Mersin halkı artık kupa veya kupalar istiyor bu takımdan. Bu yıl kupa veya kupalar alacağınızı düşünüyor musunuz?

Tabii ki düşünüyoruz. Benim buraya gelmem de 3 kupa motivasyonu sözü de çok etkili olmuştu çünkü bunun bir sözden fazlası olduğunu biliyordum. En büyük motivasyonumuz kupaları Mersin’e taraftarımıza getirmek. Bunun için artık çok kritik bir dönemdeyiz ve sahaya her şeyimizi vereceğiz.

 

 

“KISA VADEDE İKİ KUPAYI KAZANMAK İSTİYORUZ”

Önümüzde Türkiye Kupası ve ardından EuroCup maçları var. Bu turnuvalar öncesi takımdaki son durum nedir?

İyi durumdayız, sağlıklıyız ve kararlıyız. Zor ama heyecanlı bir süreç olacak bizim için. Amacımız kısa vadede iki kupayı da kazanmak tabii ki.

 

“SAHAYA ÇIKINCA HERKES BENİM İÇİN DÜŞMAN”

Final Four’da eski takımın Venezia ile eşleştiniz. Bıu eşleşme ile ilgili görüşlerinizi de merak ediyoruz? Final’de hangi takımın gelmesini istersiniz?

Venezia benim gönlümde yeri olan bir takım çünkü geçen sene orada oynamıştım. Takım arkadaşlarımı göreceğim için de çok heyecanlıyım ancak şu an buradayım ve sahaya çıktığımda hepsi benim için adeta düşman olacak. İyi bir takım Venezia. Son şampiyon Valencia’yı eleyip geldiler zorlu bir eşleşme olacak ama kazanacağız. Finalde hangi takımı isterim diye bir şey düşünmüyorum, biz kendi işimize bakacağız kim gelirse gelsin öteki taraftan sorun değil biz iyi oynadığımız sürece.

 

Asvel maçında inanılmaz bir taraftar vardı. Harika bir atmosfer vardı. ÇBK taraftarı hakkında neler söylemek istersin?

Bizi desteklemeye devam etsinler. Özellikle Avrupa maçlarında salon dolmaya başladı. Önümüzde bir Türkiye Kupası var ev sahibi olduğumuz. Gelip bizi desteklesinler, onlarla çok daha iyi oynuyoruz.

 

 

“HIRSLI BİR KARAKTERİM VAR”

Günlük hayatınıza baktığımız zaman çok eğlenceli, neşeli biri gibi görünüyorsunuz. Ancak saha içindeki davranışlarınızda çok hırslısınız. İki farklı Fagbenle görüyoruz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Evet bu benim mentalitem. Az önce de dediğim gibi sahaya çıktığımda karşımdaki herkesi yenmek istiyorum, tamamen ona odaklanıyorum. Hırslı bir karakterim var. Saha dışında da normal Temi’yim. Mersin’de dolaşmayı çok seviyorum çok güzel bir kent. Hayattan keyif almaya çalışıyorum her anlamda.

 

Son olarak Mersin ve halkı hakkındaki izlenimleriniz neler?

Çok cana yakınlar. Türk insanı genel olarak öyle. Sürekli fotoğraf çekinmek istiyorlar, gördüklerinde selam veriyorlar. Bu çok hoşuma gidiyor tabii. Şehir çok güzel, özellikle hava güneşliyken sahile gitmeyi çok seviyorum. Umarım burada kalmaya devam edebilirim.