“Millete yalan söyleyenler utansın” | Güney Gazetesi Mersin

“Millete yalan söyleyenler utansın”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin ve Tarsus’ta esnafı gezdi. Başarır, karşılaştığı her vatandaşın geçim sıkıntısından dert yanması üzerine “Halkın gözünün içine baka baka yalan söyleyenler utansın” dedi.

“Millete yalan söyleyenler utansın”

ZELİHA ÖZİPEK

 

Tarsus’ta bir kadın, CHP’li Başarır’ı karşısında görünce yaşadıklarını anlattı. Vatandaş, “Çocuğuma bez alamıyorum, ayağında çorap yok… Bir kızımın defterini alamıyorum, okula gönderemiyorum. Böyle hayat olur mu? Hayat işte” diyerek çocuğunun ayakkabısını çıkarıp çıplak ayaklarını gösterdi.

CHP’li Başarır, “Bu ülkeyi 20 yıldır yönetenler gördüğümüz bu manzara karşısında utanır mı? Utanmaz. En iyi bildikleri konu yandaşa usulsüz ihale vermek, halktan topladıkları vergilerle birilerini zengin etmek ve sanki ülkeyi kendileri yönetmiyormuş gibi muhalefeti suçlamak. Bir anne çocuğuna çorap alamadığı için çocuğunun bu soğuk kış gününde çıplak ayaklarını gösteriyor. Saray’da oturup güzel ekonomi masalları anlatanlar utansın. Ucuz benzin kuyruğu haberleri yapanlar utansın. Bakan olduğu kurumu soyanlar ve buna göz yumanlar utansın. Milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyenler utansın. Devletin imkanlarını halka sunmayıp, beşli çeteye peşkeş çekenler utansın” dedi.

Bir lokanta esnafının yağ bulamadığını, dükkanında kullanılacak yağının olmadığını söylemesi üzerine CHP’li Başarır, “Evlerde, lokantalarda yemek yapmak için yağ yok ancak beyefendinin yağcısı çok. Temel sorunlardan birisi budur” ifadelerini kullandı.