Öğretmenin adı okulda yaşayacak | Güney Gazetesi Mersin

Öğretmenin adı okulda yaşayacak

Taşucu Ortaokulu içerisine hayırsever iş insanı Ferhat Dursun tarafından yaptırılan ‘Zübeyde Dursun Özel Eğitim Sınıfı’nın açılışı törenle yapıldı.

Öğretmenin adı okulda yaşayacak

Açılışta konuşan iş insanı Ferhat Dursun annesi emekli öğretmen Zübeyde Dursun adına yaptırdığı özel eğitim sınıfının açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Bizim için bugün hem özel hem de güzel bir gündür. Annem emekli öğretmen Zübeyde Dursun adına yaptırdığım bu güzel ve özel sınıfın açılışını yapıyoruz. Annem adına Taşucu Ortaokulu bünyesinde eğitim gören özel çocuklarımız adına yaptırdığımız bu sınıfı hizmete açmaktan son derece mutluyum. Annem ve babam da bir eğitimci. Eğitimci bir ailede yetişmem nedeniyle ben de her fırsatta eğitime destek veriyorum.  Allah’a şükürler olsun ki Silifke’mizde yaşıyoruz, burada ticaret yapıyoruz, ailemiz burada bende yıllarca ilçemizin değişik köylerinde ve mahallerinde öğretmenlik yapan annem emekli öğretmen  Zübeyde Dursun adına bu dersliği yaptırdım. Her fırsatta eğitim ve öğretime verdiğimiz katkıların ardından İlçe Kaymakamımız ve Milli Eğitim Müdürümüzle istişare yaparak Taşucu Ortaokulu bünyesinde eğitim gören özel çocukların bu önemli ihtiyacını giderdim. Emeği geçen ve bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Hizmete açtığımız bu dersliğin öğrencilerimize, eğitim camiamıza, okulumuza, Taşucu mahallemize, Silifke’mize ve ailemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Eğitim ve öğretime yaptığı katkılardan dolayı iş insanı Ferhat Dursun’a teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, “Taşucu Ortaokulu içerisinde eğitim gören özel çocuklarımıza yönelik böyle güzel ve modern donanımlı bir dersliği eğitim camiamıza kazandıran hayırsever iş insanı Ferhat Dursun beye ve kendisi de bir eğitimci olan Zübeyde Dursun hocamıza teşekkür ediyorum” dedi.

Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner de konuşmasında, "Hayırsever iş insanı Ferhat Dursun kardeşimiz annesi adına yaptırmış oldukları bu özel ve güzel yuvada bugün bizleri buluşturdu. Çok teşekkür ediyorum. Silifke’miz o kadar güzel ki ne yapsanız yakışıyor. Bu güzelliklerden biriside eğitim yuvaları oluyor. İnşallah bu güzellikler artarak devam eder. Dursun ailesini tebrik eder, yeni ders yuvasının Taşucu Ortaokulumuzda eğitim gören özel çocuklarımıza ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)