“Daha fazla katılım bekliyorduk” | Güney Gazetesi Mersin

“Daha fazla katılım bekliyorduk”

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, elektrik, doğalgaz ve temel gıda maddelerine yapılan zamlar olmak üzere tüm zamların geri alınması, bu ürün ve hizmetlerde KDV’nin sıfırlanması talebiyle pazar günü miting düzenledi. Düzenlenen mitingi değerlendiren Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mersin Şube Başkanı Murat Doğan, “Mitinge katılım beklediğimizden az oldu ama miting coşkuluydu” dedi.

“Daha fazla katılım bekliyorduk”


MAYSA DERYAYEVA

 

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mersin Şube Başkanı Murat Doğan, uzun süre sonra yapılan ilk miting olduğunu söyledi. Doğan, “Miting coşkuluydu yalnız katlım beklediğimizin altında kaldı. İşçi kenti olan Mersin’de işçilerden daha fazla destek beklerdik. İşçi yönünden mitinge katılım az. Bir hafta içinde anons aracı, afişleme işini daha iyi yapsaydık iyi olabilirdi. Mitingi yeterince duymayan var. Valilik onayı gecikince dolayısıyla afiş, bilbord asma işleri son güne kaldı ve yetiştiremedik. Dolayısıyla katılım beklediğimizden az oldu ama miting coşkuluydu. Bu uzun süreden sonra Mersin’de yapılan ilk mitingdi ve insanlarda korku ilkimi de var. Bu miting ilerki zamanlar için bir umut” diye konuştu.

 

“ZAMLARA KARŞI TEPKİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

 

Doğan, “Biz zamlara karşı tepkimizi her yerde, her platformda dile getirdik ve yine getireceğiz. Miting olması önemli değil, basın açıklamasıyla, bildirilerle zamlara karşı tepkimiz devam edecek. Bu zamana kadar eylem ve etkinliğe katılmayan üye arkadaşlarımız mitinge katıldı. O bakıma iyi ama daha iyi olabilirdi. Mersin’de pazar günü miting yapılması pek iyi olmuyor. Pazar günü olması sebebiyle insanlar evlerinde ya da başka planları oluyor. Mersin pazar günü miting için uygun bir kent değil. Valilikten izinli bir miting olmasına rağmen insanlarda bir tedirginlik var. Biz bu süreçten sonra zamlara karşı tepkimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.