45 yıllık mahalle ilk kez böyle bir yol gördü | Güney Gazetesi Mersin

45 yıllık mahalle ilk kez böyle bir yol gördü

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Akdeniz’in Çay Mahallesi’nde yürüttüğü asfalt çalışmaları devam ediyor. Ekipler, mahallenin güney kısmında yaklaşık 18 bin 500 ton sıcak asfalt serimi yaptı.

45 yıllık mahalle ilk kez böyle bir yol gördü

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 45 yıl önce kurulan Çay Mahallesi’nin yol çalışmasına devam ediyor. Mahallenin güney kısmında bir süredir çalışmalarına devam eden ekipler, Çay’ın bu kısmındaki sokakları asfalta kavuşturdu.

 

YAKLAŞIK 18 BİN 500 TON ASFALT SERİMİ YAPILDI

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekiplerinin yürüttüğü çalışma kapsamında, Çay Mahallesi’nin güney kısmında çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Kontrol Şefi Ali Degiş, “Güney kısmının bütün sokaklarının büyük oranda asfaltı tamamlanmış oldu. Tabi asfalt dökmeden önce zemin iyileştirmeleri de büyük oranda tamamlandı. Şu anda Akdeniz Çay Mahallesinde güney kısımda yaklaşık 18 bin 500 ton asfalt serimi gerçekleşmiş oldu” dedi.

İki noktada çalışmaların sürdüğünü ifade eden Degiş, “Bu yollar da tamamlandığında Çay Mahallesi’nin güney kısmındaki tüm sokaklardaki asfaltı tamamlamış olacağız. Aynı zamanda Ahmet Kaya Parkı’nın etrafında 7 bin 400 metrekare parke yol imalatı gerçekleşmiş oldu. Yol çizgilerimiz atıldı” diye konuştu.

 

“BU ÇALIŞMA SAYESİNDE MAHALLEMİZ DAHA DA GÜZELLEŞİYOR”

 

Çay Mahallesi sakinlerinden Yusuf Ardıç, Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yürüttüğü çalışmalardan memnun olduklarını belirterek, “Allah razı olsun. Senelerdir burada böyle bir hizmet kimsede görmedim” dedi.

16 yıldır mahallede esnaf olduğunu belirten Hasan Geçer, “Biterse güzel bir çalışma olacak. 3 senedir mahvolduk, dükkana girebilirsiniz ne haldedir, perişan olduk. İnşallah toz topraktan kurtuluruz” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Mehmet Ali Demirel, “Sağ olsun Vahap Başkanımız yollarımızı çok güzel yaptı, mükemmel bir çalışma gösterdi. Kendisine çok teşekkür ederiz. Yani bu çalışma sayesinde mahallemiz daha da güzelleşiyor. İnşallah daha güzel yerlere ulaşırız” sözleriyle dile getirdi. (Haber Merkezi)