Kadınlara ücretsiz sağlık taraması | Güney Gazetesi Mersin

Kadınlara ücretsiz sağlık taraması

Toros Belediyesi tarafından, kadınlara ücretsiz sağlık taraması yapılıyor. Belediye sağlık ekipleri, Toroslar Belediyesi Engelliler Akademisi’nde spor eğitimi alan kadın kursiyerleri, Akbelen Toplum Sağlığı Merkezi’ne götürerek sağlık taramasından geçirdi. Merkezde, uzman doktorların kontrolünde yapılan mamografi, rahim ağzı ve kolon kanserine yönelik ön taramalar neticesinde çıkan bulgularla ilgili detaylı bilgiler kursiyerlere aktarılırken, erken teşhisin önemine de dikkat çekiliyor.

Kadınlara ücretsiz sağlık taraması


Kursiyerler aynı zamanda kilo kontrollerini de düzenli olarak yaptırarak sağlıklı ve dengeli beslenmenin yöntemlerini öğreniyor. Yapılan bu taramalar ile bilinçsiz beslenmeye bağlı kronik rahatsızlıkların önlenmesi de amaçlanıyor.

 

“DÜZENLİ OLARAK SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİYORUM”

 

Toroslar Belediyesi tarafından yapılan sağlık kontrollerini düzenli olarak yaptırdığını belirten kursiyer Emine Öztürk, “Belediyemizin Engelliler Akademisi’nde spor kursuna katılıyorum ve düzenli olarak sağlık kontrolünden geçiyorum. Desteklerini esirgemeyen ve bizlerin her zaman yanında olan Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederim” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise belediye olarak vatandaşların sağlığını önemsediklerini kaydederek, “Bu çalışmalarla amacımız sağlıklı yaşama destek olmak” dedi. (Haber Merkezi)