“Çay çorba dışında icraat yok” | Güney Gazetesi Mersin

“Çay çorba dışında icraat yok”

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerine “hiçbir hizmetleri, icraatları yok” sözleriyle yüklendi. “Çay çorba dışında icraat yok” diyen Şimşek, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in metro projesi için borçlanma istemesini de eleştirerek “borçla, krediyle, dış kaynakla metro yapmak istiyorsunuz. Bu neyin nesidir? Böyle bir ikiyüzlülük olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

“Çay çorba dışında icraat yok”

ABİDİN YAĞMUR

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, partisinin Tarsus’ta düzenlediği programda CHP’li belediyeleri hedef aldı. Baki Şimşek’in konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

 

“TARSUS’TA MERSİN’DE BİR TANE PROJE YAPILDI MI?”

“Yerel seçimlerde bir yol kazasına uğradık. Vatandaşa söz verdikleri hangi projeyi hayata geçirdiler.  Ben geçtiğimiz dönemde sadece Tarsus’ta 75 tane açılış törenine katıldım. Bugüne kadar Tarsus’ta, Mersin’de bu 75 proje gibi bir proje yapıldı mı? Tarsus’ta, Mersin’de çay çorba dağıtmak dışında bir icraat hayata geçirildi mi? Ama insafsızca, ülkede yaşanan bazı olumsuzlukları fırsata çevirerek vatandaşımızı istismar etme yolundalar.” 

 

 “NİYE BORÇLANMA VERECEĞİZ?”

“Her meclis toplantısında tutturmuşlar bize borçlanma verin. Niye borçlanma vereceğiz? Efendim metro yapacağız. 800 milyon, 900 milyon verdik. Ne yaptınız bu parayı, harcadınız mı? Yok. Metroyla ilgili çivi çaktınız mı? Yapılan bir icraat var mı? Yok. Peki siz, İstanbul’da boğaz köprüsü yapılıyor, otoyol yapılıyor, karşı çıkıyorsunuz. Niye borçlanıp da köprü yapıyorsunuz diyorsunuz. Çanakkale Köprüsü yapılıyor, krediyle yapılıyor diye karşı çıkıyorsunuz. Peki Cumhuriyet Halk Partililer borçla, krediyle, dış kaynakla metro yapmak istiyorsunuz. Bu neyin nesidir?  Böyle bir ikiyüzlülük olabilir mi?”

 

“MEZİTLİ ERDEMLİ’DEN, YENİŞEHİR TOROSLAR’DAN HİZMET BEKLİYOR”

“Bugün memleket çocukları kapının önüne konuldu. Sadece Tarsus’ta bin kişi işten çıkarıldı. Hangi köy hizmet alıyor? Yolların bakımını yapamıyorlar. Üzüntümüz büyük. Kaybeden Mersin oldu.  13 belediyenin 10’u Cumhur İttifakında, 8’i MHP’de. Ben Mezitli’ye gidiyorum. Köylerinde, yaylalarında hizmet yok. Bitişiğinde Toroslar’a gidiyorum, her kapının önünde kadar hizmet yapılmış. Diğer tarafta Erdemli’ye gidiyorum, köylerinde, yaylalarında hizmet var. Mezitli’nin yaylalarından bizi arıyorlar. Biz Mezitli’ye bağlıyız ama Erdemli Belediyesi bize hizmet etsin diyorlar. Yenişehir’in köylüleri bizi arıyor, Toroslar bize hizmet yapsın diyor. Siz bu farkı zaten biliyorsunuz. İnşallah yiğit düştüğü yerden kalkacak.”