Kıyıları lodos vurdu | Güney Gazetesi Mersin

Kıyıları lodos vurdu

Doğu Akdeniz’de lodos dün sabah saatlerinden itibaren etkili olurken balıkçılar denize açılamadı. Meteorolojinin birçok il için yaptığı yağış uyarısı Mersin’de zaman zaman sağanak yağmur şeklinde etkili olmaya başlarken, Doğu Akdeniz’de de şiddetli rüzgar çıktı.

Kıyıları lodos vurdu

Akdeniz’de lodosun sabah saatlerinde etkisini göstermesiyle balıkçı tekneleri  açılamadı, dalgalar ise kıyı şeridini baştan sona kapladı. Geçtiğimiz yıllara oranla son 2 ayda Akdeniz’de çok fazla fırtına yaşandığı belirtilirken, Cuma gününden itibaren balıkçıların denize açılmasının beklendiği kaydedildi.

Erdemli Balıkçı Barınağında teknesi bulunan kaptanlardan Mustafa Gamalmaz, "Bu sene geçen seneye göre çok fazla fırtına oldu. Yani bu sene gerçekten kış yapmış olduk. Uzun bir dönem Akdeniz'de kış olmadı. Bu sene fazlasıyla yaklaşık Aralık başından beri durmaksızın haftanın 5 günü fırtına 2 günü de müsaade edip çalışabilirsek bizim için bu mutluluk sayılıyor. Yaklaşık 2 aydan beri doğru dürüst deniz düzelmiyor. Cumaya kadar teknemiz çıkmayacak, Cuma’dan sonra tekrardan denizlerdeyiz kısmet olursa” dedi. (İHA)