“Erken seçim şart” | Güney Gazetesi Mersin

“Erken seçim şart”

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay’ı makamında ziyaret etti. Karış, “İktidar hiçbir zaman halkını düşünmüyordu bu dönem de düşünmediği bariz belli etti. Buna son verebilmek için erken seçim şart. Ülkenin daha fazla kaosa sürüklenmemesi için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Erken seçim şart”

Hamit Karış ve CHP il Başkanı Aktay, ziyaret sırasında seçim çalışmaları ve Mersin'e yapılacak projeler üzerine fikir alışverişinde bulundu. Ziyaretin sonunda Karış, misafirperverliği nedeniyle Adil Aktay'a teşekkür ederek, “Adil Başkanımızla bir araya geldik. Çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Yaklaşan seçimlerle, stant çalışmalarıyla ve üye kazanımlarıyla ilgili uzun uzadıya sohbet ettik. Türkiye'deki işçilerin sorunlarına, yaşam şartlarına, ekonomik sıkıntılarına dair çözüm önerileri üzerine görüş alışverişinde bulunduk." dedi.

 

“ZAM DAHA CEBE GİRMEDEN ERİDİ”

 

Asgari ücret ve emekli maaşıyla geçinmenin giderek zorlaştığını belirterek açıklamasına devam eden Karış;" Asgari ücretliye, memura ve emekliye zam yapıldı fakat zam daha cebe girmeden eridi. Elektrik faturası kiradan daha pahalı gelmeye başladı. Market fiyatları desen el yakıyor. İnsanlar temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyorken zaruri ihtiyaçlara keyfi olarak zam üstüne zam yapmak hiç etik değil. İktidar hiçbir zaman halkını düşünmüyordu bu dönem de düşünmediği bariz belli etti. Buna son verebilmek için erken seçim şart. Ülkenin daha fazla kaosa sürüklenmemesi için elimizden geleni yapacağız." şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)