Ersu Şaşma’ya çeyrek altın hediye edildi. | Güney Gazetesi Mersin

Ersu Şaşma’ya çeyrek altın hediye edildi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda, sırıkla atlamada Türkiye’yi olimpiyat finalinde temsil eden ilk sporcu olarak tarihe geçen Ersu Şaşma’ya çeyrek altın takıldı.

Ersu Şaşma’ya çeyrek altın hediye edildi.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda, sırıkla atlamada olimpiyat finalinde temsil eden ilk sporcu olarak tarihe geçen Mersinli Milli Atlet Ersu Şaşma’ya çeyrek altın hediye etti.

Başarılı sporcu Ersu Şaşma ve Antrenörü Halil Oğuz’u tebrik eden Yıldızbakan, “Ülkemiz açısından büyük bir başarı elde ederek olimpiyat finalinde ülkemizi ve ilimizi temsil eden ilk Türk sporcu olarak tarihe geçen Ersu’yu tekrar tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyorum." İfadelerini kullandı.

Mersinli Milli atlet Ersu Şaşma ise sıralamada 10. olarak madalya kazanamamış olsam da Ülkemize sırıkla atlamada final oynayan ilk Türk sporcu olma başarısı gösterdim. Şuan 2024 Olimpiyatlarına katılabilmek için antrenmanlarıma aralıksız devam ediyorum. Hedefim 2024 Olimpiyatlarında madalya almak. Bu başarıları sağlamamda bana destek olan herkese teşekkür ediyorum dedi. (Haber Merkezi)