Valilik yağışlara karşı teyakkuzda | Güney Gazetesi Mersin

Valilik yağışlara karşı teyakkuzda

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında Vali Ali İhsan Su başkanlığında 12 Çalışma Grubu Temsilcisi ile Mersin ve ilçelerinde meydana gelebilecek yağışlara istinaden yürütülen çalışmalar ve alınan tedbirler hakkında durum değerlendirilmesi yapıldı.

Valilik yağışlara karşı teyakkuzda

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının 21.01.2022 tarih ve 14 sayılı Mesaj Formu gereği Mersin Valiliği Afet ve Acil Yönetim Merkezi 24 saat esasına göre çalışmaya başladı.

 

Afete müdahalede kurumlar arası koordinasyonun çok önemli olduğunu belirten Vali Su, “Hazırlıklı olmak önemli, gerekli tüm tedbirlerimizi almış durumdayız, ekiplerimiz hazır, bizler hazırız. İnşallah bir afetle karşı karşıya kalmadan kış mevsimini güzel bir şekilde atlatacağız” dedi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü sekreterliğinde düzenlenen değerlendirme toplantısında İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cenk Yıldız tarafından ilimiz merkez ve ilçelerindeki son durum ve veri tablosu sunumu yapıldı.

Yapılan değerlendirmede 817 personel ve 263 aracın acil durumlara müdahale için görevlendirildiği belirtilirken, kar yağışına bağlı olarak kapalı anayol ile köy yolu bulunmadığı bilgisi paylaşıldı. (Haber Merkezi)