Grup Zafer’den türkülü gece | Güney Gazetesi Mersin

Grup Zafer’den türkülü gece

Mersin’de 26 yıldır düzenli olarak yürüyüş, spor, doğa ve kültür gezileri yapan Grup Zafer üyeleri halk müziği alanında da çalışmalar yaptı. Mersin ZKD Türk Halk Müziği Korosunu kuran Grup Zafer üyeleri önceki akşam sahne aldı, dinleyenleri yurdun dört bir yanına uzanan bir halk müziği yolculuğuna çıkardı.

Grup Zafer’den türkülü gece

ABİDİN YAĞMUR

 

Mersin’in tanınmış hekimlerinden çocuk sağlığı uzmanı Dr. Galip Kırıcı’nın öncülüğünde 26 yıl önce kurulan Grup Zafer üyeleri 26 yıldır kesintisiz olarak hep birlikte sabah sporu yapıyor, yurdun farklı yerlerindeki spor organizasyonlarına katılmaktan arkeoloji gezilerine kadar birçok faaliyeti hep birlikte yapıyor.

Grup Zafer üyeleri, sanat alanındaki yeteneklerini göstermek için ZKD Türk Halk Müziği Korosunu da kurmuştu. ZKD korosu önceki akşam Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde sahne aldı. Konserde Şef Abdullah Metin  yönetimindeki koro yurdun dört bir yanından türküleri seslendirdi.

Dr. Galip Kırıcı, konseri izlemeye gelen sanat severlere teşekkür etti. Kırıcı, “Koro şefimiz değerli Abdulah Metin beye, Bengücan müzik stüdyosunun sahibi sevgili Nurettin Tuncel beye, sunucumuz değerli Emine Güngör hanıma, değerli saz ekibimize, değerli korist ve solist arkadaşlarıma, konserimizi yaptığımız AKM ve koro çalışmamızı yaptığımız Akademi binasını tahsis eden Yenişehir Belediye başkanı Sayın Abdullah Özyiğit beye, konserimize gelerek bizleri onurlandıran; siz değerli dost ve arkadaşlarıma ayrı teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.