Anamur’da kar şenliği

Anamur Belediyesi 2021-2022 Eğitim – Öğretim yılında yarı yıl tatiline giren öğrencilere karne hediyesi olarak kar şenliği düzenledi.

Anamur’da kar şenliği


Yaklaşık 45 kilometre mesafeden 1680 rakımdaki Torosların zirvesinden kamyonlarla getirdiği karı Anamur Yeni Cumhuriyet Meydanına dökerek çocuklara eğlenebilecekleri bir ortam oluşturdu.

Programa katılan Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan öğrencilerin karne sevincini paylaştılar.

Öğrencilere karnelerinin hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Hidayet Kılınç; “Geçtiğimiz yıl kuraklık vardı ama bu yıl Anadolu’nun her tarafında olduğu gibi Toroslar’a da güzel kar yağdı. Biz de kara gidemeyen öğrencilerimize, velilerimize karne hediyesi olarak kar şenliği düzenledik. Çocukların sembolü olan balonlarımızı dağıttık, kendilerine, gayet güzel eğlendiklerini gördüm, stres attıklarını gördüm. Bir yarı yılın stresini burada atmalarını görmek bizi ziyadesi ile memnun etti”  dedi.

Kaymakam Bilal Bozdemir, “Yarı yıl tatilinde getirdiği karla öğrencilere iyi bir karne hediyesi veren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz, Anamur’da bu yıl iyi bir eğitim öğretim yılı geçti. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz başarılı bir eğitim yılı geçirdiler, inşallah ikinci dönemde de başarılarının devamını diliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)