“Artık daha güçlü bir içel İdman Yurdu var” | Güney Gazetesi Mersin

“Artık daha güçlü bir içel İdman Yurdu var”

TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden İçel İdman Yurdu’nda Karşıyaka maçı hazırlıkları devam ediyor. İliğin ikinci devresine Ağrı deplasmanında aldığı galibiyetle moralli giren Kırmızı Lacivertli ekipte kaptan Sertaç Güzel açıklamalarda bulundu. Dört sezondur İçel İdman Yurdu’nun başarısı için ter döken tecrübeli Kaptan, ikinci yarıda telafisi olmayan maçlar oynayacaklarını vurgulayarak, “Her maça üç puan almak için çıkacağız. Bütün maçlarımız artık çok daha önemli” ifadelerini kullandı.

“Artık daha güçlü bir içel İdman Yurdu var”

Takıma yapılan transferlerle birlikte takımın daha da iyi hale geldiğini söyleyen Kaptan, yeni transferlerin takıma alışmasıyla beraber sezonu en iyi yerde bitirerek takımlarını bir üst lige çıkarmak istediklerini belirtti.

 

İlk devre geride kaldı. Belki ligi istediğiniz konumda bitirmediniz. Daha iyi yerlerde bitebilirdi. Sezonun ilk devresi hakkında neler söylemek istersin?

 

Evet, ilk yarıyı istediğimiz yerde bitiremedik. Şanssız sonuçlar aldık. İkinci yarı yeni transferlerimizle birlikte işimize daha çok sarılıp hedeflediğimiz bir üst lige hep birlikte ulaşacağız.

 

İkinci devre hakkında neler söylemek istersin? Bu takım sezon sonu hak ettiği bir üst lige çıkacak mı?

 

İkinci yarı telafisi olmayan maçlarımız olacak. Her maça üç puan almak için çıkacağız. Bütün maçlarımız artık çok daha önemli.

 

İlk devre oynanan maçlardan en unutamadığın maç hangisiydi?

 

Deplasmanda oynadığımız Orduspor maçı. Uzun süredir deplasmandan galibiyetle döndüğümüz ilk maçtı.

 

Taraftar ve takım arasında o özlenen bağ yavaş yavaş oluşmaya başladı. Takımın Kaptanı olarak sen neler söylemek istersin?

 

Taraftar bizi daha çok sahiplenmeye başladı. Bizde Kırmızı Şeytanların gücünü arkamıza alıp daha emin adımlarla ilerleyip 2. Lige çıkmayı istiyoruz

 

Gerek yönetim gerekse Ender Alkan Hoca’nın dışardan görüldüğü kadarıyla sizlerle iletişimi ve aranızdaki uyumu çok iyi. Bu konuda neler söylemek istersin?

 

Ender Hoca geldiğinden beri iyi bir çıkış yakaladık. Bizlerle ikili ilişkileri çok iyi bununda maçlara yansıdığını düşünüyorum

 

İkinci devrenin ilk maçını Ağrı’da oynadınız. Hava koşullarından dolayı zor bir maç oldu ama kazandınız. Maça nasıl hazırlandınız?

 

Her maça aynı ciddiyet ve konsantrasyonla hazırlanıyoruz. Her maçı kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Deplasmanların tabi ki zorlukları var ama artık daha güçlü bir İçel İdman Yurdu takımı var. Deplasmanlardan galip döneceğimize inanıyorum.

 

Çankaya maçında İçel İdman Yurdu forması ile 100. Maçına çıktın ve yönetim tarafından da ödül aldın. Takım kaptanı olarak İçel İdman Yurdu ve Mersin hakkında neler söylemek istersin?

 

Benim için 4 sezon boyunca İçel İdman Yurdu formasını terletmek büyük bir gururdu. Şanlı taraftarımızın karşısında 100. maçıma çıkmak ve onların sevgisini görmek beni çok mutlu etti. İnşallah nice 100. maçlarıma nasip olur bu forma.

 

Birazda özel hayatına değinelim. Yoğun bir çalışma programınız var. Eşine ve çocuklarına nasıl zaman ayırıyorsun. Özlüyorlar mı seni? Bu durumdan şikayetçi oldukları zamanlar oldu mu?

 

Yoğun bir tempo da çalışıyoruz. Sürekli tabi ki deplasmanlarımız ve kamplarımız oluyor. İki tane çocuğum var. Bu yüzden biraz fazla özlüyorlar, ben de onları özlüyorum. (Haber Merkezi)