“Çok değerli bir galibiyet” | Güney Gazetesi Mersin

“Çok değerli bir galibiyet”

“Çok değerli bir galibiyet”

MAHMUT SÖNMEZ

 

İçel İdman Yurdu Teknik Direktörü Ender Alkan, İkinci devrenin ilk maçında Ağrı deplasmanında aldıkları 2 – 1’lik galibiyeti değerlendirdi. Her maça galibiyet için çıktıklarını söyleyen Alkan, soğuk hava, kötü zemin ve kötü hakem performansına rağmen aldıkları galibiyetin çok değerli olduğunu söyledi.

 

TÜM OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN GALİBİYET

 

Ağrı maçı hakkında açıklamalarda bulunan İçel İdman Yurdu Teknik Direktörü Ender Alkan, Ağrı galibiyetinin kendileri için değerli olduğunu söyledi. Ağrı’da hava koşullarının zorlu olmasının yanı sıra zeminin de kötü olduğunu belirten Alkan, bu açıdan galibiyetin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.  Maçı hak ederek kazandıklarını söyleyen Alkan, “Kötü zemin, zorlu hava koşullarının yanı sıra kötü hakeme rağmen de maçı kazandık. Hakem maalesef rakip lehine olmayan bir penaltı yarattı. O maç için de sıkıntı oldu ama tekrar geri dönmemiz de değerli” ifadelerini kullandı.

 

“YENİ OYUNCULARI TAKIMA MONTE EDECEĞİZ”

 

Devre arasında transfer ettikleri oyuncuları kullanmadıklarının altını çizen Alkan, “İlk devre ki kadromuzla sahadaydık. Bu da değerli, devre arası çalışmalarını iyi geçirdik. Transfer ettiğimiz oyuncular da takıma katılırsa daha da güçleneceğiz. Onları bir an önce takıma monte etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Bu hafta oynayacakları Karşıyaka maçı hazırlıklarına ara vermeden başladıklarını söyleyen Alkan, galibiyet için sahada olacaklarını söyledi.