Girişim Limanı ERASMUS’a konuk oldu

Mersin Üniversitesi Girişim Limanı, Mersin Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından düzenlenen 2022 yeni dönem ERASMUS Gençlik Projeleri toplantısına katılım gösterdi.

Girişim Limanı ERASMUS’a konuk oldu


Toplantıya katılan Mersin Üniversitesi Girişim Limanı Müdürü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu; 2022 yılı yeni dönem ERASMUS Gençlik Projeleri KA1 KA2 hakkında yetkililerle görüş alışverişinde bulundu.

Mersin Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu koordinatörlüğünde 2 gün boyunca gerçekleşen eğitimin ilk gününde eğitimde gençlik çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Sadece Gençlik çalışmaları yapan kurumların temsilcilerine yönelik düzenlenen kapalı toplantıda ERASMUS Gençlik Projeleri KA1 KA2, detaylı şekilde uygulamalı örnekler yardımıyla tartışıldı.

Söz konusu eğitimin ikinci gününde ise gençlik çalışmaları yürüten kurumların akreditasyona başvurma süreçleri detaylıca katılımcılara aktarıldı.

Proje hazırlık süreci, ihtiyaç ve sorun analizleri ve bu analizleri etkin biçimde yapmaya elverişli araçlardan da bahsedilen eğitim, Erasmus KA1 KA2 proje başvuru sürecinin ele alınması, bu projeler ile ilgili atölye çalışmaları ve sunumların yapılmasıyla son buldu. (Haber Merkezi)