"1 Kitap 1001 Sanat projesi" Mersin’de | Güney Gazetesi Mersin

"1 Kitap 1001 Sanat projesi" Mersin’de

"1 Kitap 1001 Sanat projesi" kapsamında Hakkari Gençlik Merkezi 1001 Surat Tiyatro Topluluğu “Darısı Başımıza” adlı tiyatro gösterisi için Mersin’e geldi.


 

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “1 Kitap 1001 Sanat” projesi kapsamında ilimize gelen Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Şemsettin Uçar, Gençlik Faaliyetleri Şube Müdürü Nevzat Yalçın, Gençlik Liderleri ve Gönüllü gençleri ağırladı.
Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezine bağlı ‘Bin Bir Surat Tiyatro Topluluğu’ oyuncu yazar Erkan Gündüz’ün yazdığı ve yönetmenliğini Cihan Çiftçi’nin yaptığı “Darısı Başımıza” adlı oyununu sahnelemek, Hakkari ilinde “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” sloganıyla Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte bugün saat 17.00’de Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Tiyatro Salonu’nda Mersinli gençlerle buluşuyor.

Ziyaretten ve yapılan bu anlamlı proje kapsamından kendilerini Mersin’de ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “1 kitap karşılığında Tiyatro izleten ve bu bağlamda her okula bir kütüphane sloganıyla yola çıkan bu ekibi kutluyorum. Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Emin Yıldırım ile ilk görüşmemizde projeden bahsetti ve tabiî ki seve seve sizleri ağırlayabileceğimizi dile getirmiştim. Bugün saat 17.00’de Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Tiyatro salonunda Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezine bağlı ‘Bin Bir Surat Tiyatro Topluluğu’ tarafından gerçekleştirilecek “Darısı Başımıza” adlı tiyatro gösterisinin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Tüm Mersinlileri bu anlamlı etkinliğe bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bin Bir Surat Tiyatro Topluluğu, Hakkari Gençlik Merkezi eğitmenlerinin yönettiği oyunla farklı illerde yaptıkları gösterilerin yoğun ilgi gördüğünü belirten Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Hakkari Gençlik Merkezi Müdürü Şemsettin Uçar ise, “Hakkari’de Kütüphanesiz okul kalmasın sloganıyla başlattığımız projemizi ülke geneline yaymak için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımıza 1 kitap karşılığında Tiyatromuzu izletmek ve topladığımız kitaplarla ilimizdeki tüm okullara bir kütüphane kurmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Ökkeş Demir ile yaptığımız görüşmeler sonunda bizleri Mersin’de ağırlamaktan onur duyacaklarını belirtti. Bizlerde yaptığımız karşılıklı istişareler sonunda bugün saat 17.00’de başlatacağımız tiyatro gösterimi için ekibimizle birlikte Mersin’e geldik. Bizlere gösterdiği misafirperverlikten ve desteklerinden dolayı Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Emin Yıldırım adına size ve ekibinize teşekkür ediyoruz.” dedi.