Gülnar zabıtası denetim yaptı | Güney Gazetesi Mersin

Gülnar zabıtası denetim yaptı

Gülnar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri özellikle temel gıda ürünleri başta olmak üzere fahiş fiyatları önlemek adına ilçede faaliyet gösteren marketleri denetledi. Ekipler ilk olarak ürünlerin etiket ve kasa fiyatlarında farklılık olup olmadığını kontrol ederek son kullanma tarihlerini inceledi.

Gülnar zabıtası denetim yaptı

Özellikle temel gıda ürünlerini seçip kasaya götüren ekipler, etiket fiyatı ile kasa fiyatlarını karşılaştırıp İl Ticaret Müdürlüğüne bildirilmek üzere not aldı.  Öte yandan ekipler tüm işletmelere fahiş fiyatlı ürün satmaları halinde uygulanacak yaptırımlar hakkında bilgi verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, “Haksız kazanç elde etmek üzere çeşitli ürünlerde fiyat artışı yapmak isteyenlere fırsat vermemek için çalışmalarımız devam ediyor. Zabıta ekiplerimiz ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimiz fiyat etiketlerinin yanı sıra ürünlerin son kullanma tarihini kontrol edip, koronavirüs önlemleri kapsamında uyulması gereken kurallar konusunda da uyarılarda bulunuyor. Vatandaşlarımızın sağlığını ve hakkını korumak boynumuzun borcudur. Vatandaşlarımızın temel gıda maddeleri başta olmak üzere bütün ihtiyaçlarını güvenli ve uygun fiyata alabilmesi için denetimlerimizi attırarak sürdüreceğiz” dedi. (Haber Merkezi)