Mersin’den Muş’a kitap kardeşliği | Güney Gazetesi Mersin

Mersin’den Muş’a kitap kardeşliği

Eğitim kalitesi kadar sosyal alanlarda da sergilediği çalışmalarla dikkat çeken Mersin Yenişehir Yıldız Koleji, Muş Çaylar Yatılı Bölge Okulu ile kitap kardeşliği başlattı. Başlatılan kampanya ile Çaylar Yatılı Bölge Okulunda oluşturulacak kütüphane için kitap kampanyası başlattı.

Mersin’den Muş’a kitap kardeşliği

İlkokul ve ortaokul seviyesine uygun tüm kitapların toplandığı kampanya 1 ay boyunca devam edecek. Mersin Yenişehir Yıldız Kolejine teslim edilen kitaplar öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir grupla okula ulaştırılacak. 

Kampanya ile yeni kurulan kütüphanenin kitap ihtiyacını karşılamanın yanında, öğrencilerinin dayanışma ruhu ve kitap sevgisini artırmayı planladıklarını dile getiren Mersin Yenişehir Yıldız Koleji Kurucu Müdürü Cem Barut, “Okulumuzda eğitim alan öğrencilerimizi bilgili, çalışkan birer birey olmaları yönünde hazırlarken, aynı zamanda çağdaş, aydınlık geleceğimizin umudu iyi insanlar olarak da yetiştirmek istiyoruz. Kampanyaya verecekleri her kitap dayanışma ruhunu artıracak onlara çok güzel nitelikler kazandıracaktır” dedi.

 

“OKUDUĞUNUZ KİTAPLAR BAŞKA ÖĞRENCİLER İÇİN IŞIK OLSUN”

 

Tüm Mersinlilerin bu kampanyaya katılabileceği bilgisini paylaşan Cem Barut, “Toplum olarak en çok ihtiyacımız olan şey daha çok bilgi için daha çok okumaktır. Aydınlık ve çağdaş bir Türkiye’nin yolu ancak daha çok okuyan insanla mümkündür. Bu nedenle kampanyamıza tüm Mersinlilerin ilgisini ve desteğini bekliyoruz. Sizin özenle okuduğunuz, altını çizdiğiniz kitaplar, Muş’ta bulunan Çaylar Yatılı Bölge Okulundaki öğrencilerimizin geleceği için ışık olsun, umut olsun” diye konuştu.  (Haber Merkezi)