“Yolumuza devam edeceğiz” | Güney Gazetesi Mersin

“Yolumuza devam edeceğiz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımının hafta sonu deplasmanda Rize’den aldığı yenilgiyle 5 maçlık galibiyet serisi bitti. MBB’nin Başantrenörü İbrahim Sağdıç, rakibin sert oyununun ve hakemlerin buna tolerans tanıyan kararlarının yenilgiye kapı açtığını söyledi.

“Yolumuza devam edeceğiz”

MAHMUT SÖNMEZ

 

Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı deplasmanda oynadığı Rize maçında sahadan 61 -56 mağlup ayrıldı. Ligde beş maçlık galibiyet serisi yakalayan Mersin ekibi, Rize yenilgisiyle galibiyet serisini bitirdi.

Maç hakkında açıklamalarda bulunan MBB Kadın Basket Takımının antrenörü İbrahim Sağdıç, rakip takımın sert oyununun ve hakemlerin bu sertliğe tolerans tanıyan düdüklerinin yenilgiye kapı açtığını söyledi.

Maç hakkında yorum yapan Mersin ekibinin Başantrenörü İbrahim Sağdıç, rakip takımın sert oyun sergilediğini belirten Sağdıç, hakemlerinde ev sahibi ekibin sert oyununa tolerans gösterdiğini belirtti. Sağdıç, “Rakibimizin sert oyununa, hakemlerde destekleyici düdükler çaldı. Bu sertlikten kaynaklı ritim bulamadığımız bir maç oldu. Hücum yüzdemizin düşük olduğu bir maç çıktı ortaya bu da maalesef skora yansıdı” dedi. Sağdıç bu yenilginin telafisi için çalışmalara devam edip yollarına devam edeceklerini söyledi.