Şırnaklı Öğrencilere 500 kitap toplandı | Güney Gazetesi Mersin

Şırnaklı Öğrencilere 500 kitap toplandı

Mersin Üniversitesi İşletme Topluluğu tarafından Prof. Dr. Uğur Oral Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve Genç Psikologlar Meclisi’nin de destek olduğu “Kitap Senden, Müzik Bizden, Gelecek Hepimizden” etkinliği ile birlikte toplanan yaklaşık 500 adet kitap, Şırnak’ta yeni açılan Şehri Nuh Anadolu Lisesi’ne ulaştırılacak.

Şırnaklı Öğrencilere 500 kitap toplandı

Açılış konuşmasında söz alan İşletme Topluluğu Başkanı Esra Kaya, bir çocuğun hayatına dokunarak bir toplumun değiştirilebileceğini, bundan dolayı sınırlı imkanlarla hatta imkansızlıklarla okumaya, eğitim almaya çalışan gençlerimizin eğitim hayatlarına bir katkı da kendilerinin sumak istediklerini söyledi.

Genç Psikologlar Meclisi Mersin Yapılanması Başkanı Zinar Çiftçi ise, toplanan tüm kitapların doğru yere doğru şekilde ulaşacağını dile getirdi. Etkinliğin devamında farklı kategorilerden müzik dinletisi gerçekleştirilip, kitap yardımı yapılacak Şırnak Şehri Nuh Anadolu Lisesi öğretmenlerinin teşekkürlerini ilettiği videolar katılımcılara izletildi.

İşletme Topluluğu akademik danışmanı Arş. Gör. Alaiddin Koşar ise bu tip sosyal yardımlaşma projelerinin her zaman devam edeceğini belirterek, başta bu proje fikrinin sahibi Topluluk Başkan Yardımcısı Sedat Sak olmak üzere topluluğun yönetim kurulunda yer alan tüm öğrencilere ve etkinliğe katılan herkese teşekkürlerini iletti.

Etkinlik ile birlikte toplanan yaklaşık 500 adet kitap ise, önümüzdeki günlerde Şırnak’ta yeni açılan Şehri Nuh Anadolu Lisesi’ne ulaştırılacak. (Haber Merkezi)