“Biz çok büyük bir aileyiz” | Güney Gazetesi Mersin

“Biz çok büyük bir aileyiz”

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde şampiyonluk hedefiyle mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımının menajeri Suat Özdal, başarının bireysellikle değil, birliktelikle geldiğini söyledi. Özdal, “Takımda bireysellikten öte, aile duygusu var hepimizde, biz çok büyük bir aileyiz. Bu duyguda, çalışmayla birlikte başarıyı kaçınılmaz kılıyor” dedi.

“Biz çok büyük bir aileyiz”

MAHMUT SÖNMEZ

 

MBB Kadın Basketbol takımı hafta sonu evinde konuk ettiği Urla Belediyesi’ni 78 -58 yenerek galibiyet serisini beşe çıkardı. Ligde ikinci sırada bulunan Mersin ekibi, liderlik mücadelesi veriyor.

 

“RİZE ZOR BİR DEPLASMAN”

 

Bu hafta deplasmanda Rize Belediyesi ile karşılaşacak olan MBB Kadın Basketbol takımının Genel Menajeri Suat Özdal, gazetemize açıklamalarda bulundu. Rize deplasmanının zor geçeceğini söyleyen Özdal, Rize’nin basite alınacak bir takım olmadığını ama galibiyet için ellerinden gelen bütün çabayı sarf edeceklerini söyledi.

 

BİREYSELLİĞE YER YOK

 

Sporcularının genel anlamda mutlu olduğunu belirten Özdal, takımda bir aile havasının olduğunu bunun da herkese pozitif yansımasını gördüklerini söyledi. Aile olmanın kavramını dışarı çok güzel yansıttıklarını belirten Özdal, “Takımda bireysellikten öte, aile duygusu var hepimizde, biz çok büyük bir aileyiz. Bu duygu da, çalışmayla birlikte başarıyı kaçınılmaz kılıyor. Maçlardan sonra aile fotoğrafı çekiyoruz ve taraftarımızda bu aile fotoğrafının içinde yer alıyor sürekli” dedi. Başarı ve birliktelikle beraber taraftarın kendilerine olan desteğin her geçen gün arttığını söyleyen Özdal, Mersin’in bir basketbol şehri olduğunu söyledi.

MBB’li kızlar Ligin 14. Haftasında 25 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te Rize Belediyesi’ne konuk olacak.