“Siirt Mersin’den daha kalabalıktı” | Güney Gazetesi Mersin

“Siirt Mersin’den daha kalabalıktı”

“Siirt Mersin’den daha kalabalıktı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt’te yaptığı mitingin Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin’de yapmış olduğu mitingden daha kalabalık olduğunu söyledi. Erdoğan, “Siirt, Mersin’den daha kalabalıktı. Oradan bize bir laf attı; ‘Herhalde bu rakamı TÜİK’ten aldı’ dedi. Çok zavallı bu adam. TÜİK neyle uğraşır, Emniyet neyle uğraşır, bundan da haberi yok. Emniyet’ten aldığımız rakamlarla Siirt’teki katılımın Mersin’e göre daha yüksek olduğunu öğrenmiş olduk. Kıskanma, çalış senin de olur”

 

“ÇOK RAHATSIZ OLMUŞ”

 

Bir gazetecinin, Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden yaptığı “Muhalefet birleşip bir miting yapmalı” çağrısı üzerine CHP ve İYİ Parti’nin miting yapma kararı verdiklerini söylemesi üzerine Erdoğan, “Meydanların dili bana ‘AK iktidar, ak günlere yürüyüşünü aynen devam ettirsin’ diyor. Geçen gün çok rahatsız olmuş Bay Kemal. Biz Siirt’te köprü, baraj, fabrika ve diğer projelerin toplu açılış törenini yaptık. Siirt’teki o meydan yıllar önce bana cezaevi yolunu göstermişti. Biz oradan cezaevine yürümüştük. Fakat o gün baktım ki Siirt’te o meydan neredeyse iki katı dolu.

 

“KISKANMA, ÇALIŞ SENİN DE OLUR”

 

Aynı anda bu beyefendi de Mersin’deydi. Ama tabi Siirt, Mersin’den daha kalabalıktı. Oradan bize bir laf attı; ‘Herhalde bu rakamı TÜİK’ten aldı’ dedi. Çok zavallı bu adam. TÜİK neyle uğraşır, Emniyet neyle uğraşır, bundan da haberi yok. Emniyet’ten aldığımız rakamlarla Siirt’teki katılımın Mersin’e göre daha yüksek olduğunu öğrenmiş olduk. Kıskanma, çalış senin de olur. Biz çalışıyoruz, bunun neticesinde de Siirt’te elhamdülillah meydanlar tıklım tıklım doluyor. Halbuki ondan öncekileri de takip etmiş olsa; Mersin’e biz de gittik, Mersin’de nasıl bir katılım olduğunu öğrenirdi. Ama tabi takip edemiyor zavallı. Aynı şekilde Adana’yı bir takip et bakalım, neredeydik, nasıl oldu. Bundan sonraki süreçte de bunlar aynı şekilde evelallah devam ediyor, devam edecek. Hiç endişemiz yok. Meydanların dili şu anda çok çok olumlu bir şekilde gelişiyor. Bundan sonraki süreçte de böyle gelişecek. Yağmur, çamur demeden eyvallah meydanlar bizimle hemhal oluyor, bizimle bütünleşiyor” diye konuştu. (İHA)